منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
شناسه خبر: 279173
گروه :خبر
13940208000089_PhotoA

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بازداشت حدود 10 نفر از تروریست‌ها و اشرار در مرزهای شرقی و غربی گفت: مشکل مالی و بودجه‌ای ناجا و مرزبانی آن است که پایه تخصیص‌های بودجه ضعیف است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش معاونین و فرماندهان مرزبانی استان‌های مرزی که امروز در ستاد فرماندهی مرزبانی ناجا برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امروز گزارشی از اقدامات و عملکرد مرزبانی در سال جاری ارائه شد که به حمدالله خدمات خوبی در حوزه آموزشی، عمرانی و تجهیزاتی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مرزها موضوع ساخت برجک‌ها، پاسگاه‌ها، جاده‌های ارتباطی و انسداد مرزها را داریم که به بحمدالله گام‌هایی در این عرصه برداشته شده است که کفایت نمی‌کند و باید با شتاب بیشتری این مسیر را ادامه داد تا شاهد بهبود وضعیت مرزی و افزایش کشفیات باشیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: ما نیازهای خود را در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دولت ارائه کردیم و امیدواریم با پشتیبانی و انسداد مرزها از نظر فیزیکی و انسانی در سال‌‌های آینده شاهد تقویت مرزها و انسداد کامل مرزی باشیم.

سردار اشتری با اشاره به وجود 8 هزار و 755 کیلومتر مرز خشکی، دریایی و رودخانه‌ای گفت: اکنون تمام مرزها تحت نظر مراجع نظامی و انتظامی یعنی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی هستند.

وی گفت: اکنون بخش‌هایی از مرز مسدود نشده است و یا تجهیزات کامل نیست ولی مرزبانی و نیروهای نظامی انتظامی در آن مناطق حضور دارند و امنیت برقرار است.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: ما در همسایگی خود با برخی کشورها مواجه‌ایم که مشکلات داخلی دارند و نمی‌توانند از مرزهای خود حفاظت کنند که عمده مشکلات ما با این بخش از مرزها است و در همین راستا مذاکراتی بین مرزبانی کشورهای دو طرف و مذاکرات منطقه‌ای داشته‌ایم و امیدواریم مشکلات مرزی کاهش یابد.

وی در خصوص اختصاص و ارائه بودجه مصوب سال 94 به نیروی انتظامی گفت: از آنجا که هنوز سال به پایان نرسیده است نمی‌توان گفت که بودجه و اختصاص آن به ناجا و مرزبانی محقق می‌شود یا خیر اما به ما قول دادند که در چند روز آینده بخش‌هایی از مطالبات ما پرداخت شود.

وی در خصوص بودجه نیروی انتظامی در سال 95 نیز گفت: مشکل اساسی ما این است که تخصیص‌های ناجا و بخصوص مرزبانی از پایه ضعیف است که این موضوع را به مجلس،‌ معاون اول رئیس جمهور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز اعلام کردیم که باید اعتبار به طور کلی افزایش پیدا کند که اگر این درخواست ما محقق شود با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح بخشی از مشکلات ما مرتفع می‌شود.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی برای راهپیمایی 22 بهمن گفت: نیروی انتظامی آمادگی کامل برای برقراری هرچه باشکوه‌تر این راهپیمایی را دارد و امیدواریم شاهد حضور پرشور مردم در این راهپیمایی باشیم.

وی در خصوص نفوذ تروریست‌ها به کشور نیز گفت: تحرکاتی در ماه‌های گذشته از سوی گروه‌های ضد انقلاب و اشرار را شاهد بودیم که در آنها مرزبانان در خارج از مرزها با آنان درگیر شدند و اجازه ورود به آنها ندادند و توانستند حدود 10 نفر از آنها را در مرزهای شرقی و غربی بازداشت کنند.

وی درخصوص وضعیت صیادان بوشهری نیز گفت: اطلاعات دقیقی در این زمینه نداریم اما نیروی انتظامی مراجع امنیتی و اطلاعاتی و همچنین وزارت امور خارجه درحال پیگیری صحت و سقم این موضوع هستند.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی در خصوص کشفیات ناجا نیز گفت: در مناطقی که انسداد مرزی داریم کشفیات در محل ورود به مرز کشف می‌شود و آنجا که اقدامات کنترلی کمتر است این کشفیات در پاسگاه‌های داخل کشور کشف و ضبط می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است