منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
شناسه خبر: 277762
گروه :خبر
139408041414365126387454

سخنگوی کاخ کرملین تأکید کرد: روسیه همچنان از راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک برای حل و فصل منازعه سوریه حمایت می‌کند و در عین حال همچنان کمک نظامی را در اختیار دولت سوریه قرار می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در سخنانی تصریح کرد: روسیه به‌طور مداوم تلاش‌هایی را در چارچوب بین المللی برای یافتن راهکار سیاسی با هدف حل و فصل اوضاع سوریه انجام داده و به این تلاش‌ها ادامه خواهد داد.

وی در ادامه افزود: در عین حال، روسیه به حمایت از رهبری مشروع سوریه برای مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد.

سرگئی ناریشکین رئیس دومای روسیه نیز در سخنانی تأکید کرد: مسکو از این مسئله متأسف است که آغاز مذاکرات سوریه در ژنو با مواضع غیرسازنده برخی گروه‌های مخالف دچار آسیب شده است.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی تصریح کرد: روسیه متأسف است که آغاز مذاکرات صلح سوریه در ژنو تحت تأثیر مواضع غیرسازنده برخی گروه‌های مخالف قرار گرفته است.

ناریشکین گفت: ما بسیار متأسفیم که آغاز این مذاکرات به‌واسطه موضع غیرسازنده برخی از کسانی که مخالفان سوری نامیده می‌شوند، تحت تأثیر منفی قرار گرفته است. مذاکرات بین دولت سوریه و مخالفان باید بدون هیچ پیش‌شرطی آغاز شود. اگر مذاکرات بخواهد به همین شکل ادامه یابد، در نهایت به بن‌بست خواهد رسید.

وی تأکید کرد: این مسئله لازم است که با چشمانی باز دور میز مذاکره بنشینند و مذاکرات را آغاز کنند، تنها در این شرایط است که می‌توان از طریق سیاسی مشکل سوریه را حل و فصل کرد.

استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل برای سوریه، روز چهارشنبه اعلام کرد که مذاکرات صلح سوریه در شهر ژنو 3 هفته به تعویق افتاده است. میستورا تأکید کرده است که قطر و عربستان از مخالفان سوری خواسته‌اند تا مذاکرات را ترک کنند.

این نخستین تلاش سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ سوریه در دو سال اخیر به شمار می‌رود. وی خواستار کمک فوری آمریکا و روسیه برای ادامه مذاکرات صلح سوریه شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی