منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
شناسه خبر: 274708
گروه :خبر
97265_359

رئیس هئیت نظارت انتخابات در هرمزگان با اشاره به تایید صلاحیت یکی از داوطلبان مجلس خبرگان اظهار کرد:طبق قانون کاندیدها برای حضور در انتخابات می توانند ازاستان های دیگر حضور پیدا کنند و انتخابات به صورت رقابتی برگزار گردد.

علی اکبر وحیدی،رئیس هئیت نظارت انتخابات در هرمزگان در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شرایط علمی کاندیدها در انتخابات خبرگان گفت:فقهای شورای نگهبان موظف اند که بر اساس ماده سه قانون کاندیدهای خبرگان احراز کنند.

 

وی اظهار کرد: کاندیدهای مجلس خبرگان باید در آزمون علمی شرکت کنند که بر این اساس از یازده نفر کاندیدهرمزگان برای مجلس خبرگان تنها یک نفر شرایط احراز صلاحیت داشته  و جزء افراد یا کاندیدهای که امتحان داده نبوده است.
وحیدی با بیان اینکه فرد مورد تایید، نماینده خبرگان بوده است، افزود:سه نفر از کاندیدمجلس خبرگان انصراف دادند و هفت نفرشان هم در واقع در آزمون موفق نشده اند که این شرایط لازم را کسب کنند.

 

وی با اشاره به با تایید صلاحیت یک نفر برای مجلس خبرگان  این موضوع مطرح است که انتخابات برگزار نخواهد شد، تاکید کرد:قانون برای موارد این چنین پیش بینی داشته که از استان های دیگر در واقع افرادی که توانسته اند شرایط را کسب کنند برای استان های مختلف می توانند تقاضا بدهند و انتخابات به صورت رقابتی برگزار گردد.

 

رئیس هئیت نظارت انتخابات در هرمزگان با بیان اینکه تقاضایی جابه جایی در دوره های قبل انجام شده است،تصریح کرد: حداقل یک نفر یا تعداد بیشتری از کاندیدهای استان های دیگر به هرمزگان منتقل خواهد شد که انتخابات بین چند نفر برگزار می شود.

 

 

وی تصریح کرد: ممکن است ازکسانی که اعتراض کرده اند یک فردی براساس صلاحیت ها و امتحانات شفاهی دیگر مجددا در بند ب را به دست آورد و در انتخابات شرکت کنند.
وحیدی تاکید کرد:معمولا کاندیدهای خبرگان از استان های دیگر در انتخابات حاضر شوند نسبت به کسانی که  در آن استان مستقر می باشند، شناخته شده نیستند که یکی از مشکلات قانون انتخابات است.

 

رئیس هئیت نظارت انتخابات در هرمزگان خاطر نشان کرد: فردی که تا سه روز قبل از انتخابات انصراف ندهد موظف است در انتخابات شرکت کند و در عرصه باشداما در شرایط انصراف بررسی مرحله دوم زمانی است که کاندیدها از جای دیگر که نتیجه معلوم شده  و دیدند که کاندید ها به حد نصاب نیست می توانند تقاضا دهند و جابه جا شوند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد