منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
شناسه خبر: 274274
گروه :خبر
13940609000375_PhotoA

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در آستانه سفر روحانی به این کشور گفت: «این حقیقت است که ایران به جامعه بین‌المللی برگشته اما مفهوم آن این نیست که ما با هر چیزی موافق خواهیم بود به ویژه در بحث سوریه».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی رئیس جمهور ایران شب گذشته بعد از پایان سفر ایتالیا به پاریس رفت. در ابتدای سفر به نمایندگان تجاری فرانسه گفت، ایران اکنون برای سرمایه‌گذاری آماده است.

سفر روحانی از پاریس بیشتر برای احیای قراردادهای تجاری به رغم تفاوت‌های دیپلماتیک با این کشور است.

براساس این گزارش، نخستین سفر خارجی روحانی بعد از لغو تحریم‌هاT با سفر ایتالیا شروع شد که این کشور فرش قرمز برای این رئیس جمهور معتدل ایرانی پهن کرد  و از وی و  120 همراهانش که شامل وزرا و رهبران اقتصادی ایران بودند استقبال کرد. بعد از آن سفر روحانی به فرانسه است.

رویترز می‌نویسد اما سفر روحانی از فرانسه تا اندازه‌ای متفاوت است چرا که این کشور در مذاکرات هسته‌ای دست‌اندازی‌های زیادی ایجاد می‌کرد و همچنین ایران را به حمایت از بشار اسد رئیس جمهور سوریه بارها متهم کرده بود و نیز با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که بیشتر سنی و رقیب اصلی ایران هستند مراودات خوبی دارد.

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در آستانه روحانی به این کشور گفت: «این حقیقت است که ایران به جامعه بین‌المللی برگشته اما مفهوم آن این نیست که ما با هرچیزی موافق خواهیم بود به ویژه در بحث سوریه».

 با وجود اینکه از ماه ژولای هیأت‌های تجاری و سیاسی فرانسه به تهران برای کشف فرصت‌های مناسب سفر کرده‌اند مقامات فرانسوی گفته‌اند که این تعهدات باید اکنون انجام شود و اینکه مشخص شود ایرانی‌ها تا چه اندازه در بحث هسته‌ای شفافیت دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی