منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
شناسه خبر: 272494
گروه :خبر
hormoz

محمد نمر از نخست وزیر انگلیس خواست مانع اعدام پسر عمویش در عربستان سعودی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روزنامه ایندیپندنت نوشت: محمد النمر، پسر آیت الله نمر، روحانی مبارز عربستان، از نخست وزیر انگلیس خواست برای نجات پسرعمویش از اعدام، وارد عمل شود.
پایگاه اینترنتی این روزنامه انگلیسی نوشت: پسر روحانی سر‌شناس شیعه، که عربستان سعودی او را اعدام کرد، از دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، خواست تا به آن چیزی که وی آن را قتل پدرش خواند و نیز حکم اعدام صادره برای پسرعمویش علی النمر، اعتراض کند.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: «شیخ نمر دوم ژانویه به همراه چهل و شش نفر دیگر سر بریده شد.»

تقریبا همه این افراد به عضویت در القاعده متهم شده بودند. شیخ نمر یکی از ۴ شیعه اهل استان شرقی عربستان بود که به اتهام توطئه برای سرنگونی دولت اعدام شدند.

علی النمر، برادر‌زاده شیخ نمر، و دو شیعه دیگر -که زمان بازداشت نوجوان بودند- در خطر سربریده شدن قرار دارند.

درخواست پسر شیخ نمر از کامرون
«علی نمر» برادرزاده شیخ نمر

محمد النمر- پسر شیخ نمر که اکنون بیست و نه سال دارد- روز یکشنبه از ایندیاناپلیس آمریکا شهری که پنج سال پیش برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک به آن نقل مکان کرده است، با روزنامه ایندیپندنت گفت‌و‌گو کرد.

وی از نخست وزیر انگلیس خواست تا برای نجات جان پسرعمویش دخالت کند. وی  در ادامه پدرش را حامی تغییر بدون خشونت در عربستان توصیف کرد.

شیخ نمر یکی از منتقدان مهم خاندان سعودی بود. وی بار‌ها برگزاری انتخابات و پایان دادن به تبعیض‌ها علیه شیعیان عربستان را خواستار شده بود.وی دخالت عربستان سعودی در سرکوب کردن اعتراضات شیعیان در بحرین را محکوم کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است