منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
شناسه خبر: 268139
گروه :خبر
13940720000962_PhotoA

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ممنوعیت واردات کالا از آمریکا و اینکه چگونه این مجوز صادر شده، گفت: تا ‌آنجا که اطلاع دارم خودرو جزء لیست کالاهای صنعتی ممنوعه قرار نگرفته است بنابراین مشمول محدودیت نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، طی دو ماه گذشته مقام معظم رهبری بر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا تأکید داشتند که پس از آن وزارت صنعت، معدن و تجارت نام 227 قلم کالا که واردات آن از آمریکا ممنوع خواهد بود را به سازمان توسعه تجارت ابلاغ کرد.

طی چند روز اخیر سازمان توسعه تجارت خبری را تحت عنوان مجوز واردات دو نوع خودروی شورلت بر روی خروجی خود قرار داد که به نظر می‌رسید با این بخشنامه در تناقض است.

خبرنگار فارس موضوع را از مجتبی خسروتاج قائم‌مقام وزیر صنعت جویا شده و پرسید علیرغم ممنوعیت واردات کالا از آمریکا چگونه این مجوز صادر شده است.

وی گفت: تا ‌آنجایی که اطلاع دارم خودرو جزء لیست کالاهای صنعتی ممنوعه که به سازمان توسعه تجارت معرفی شده قرار نگرفته است و بنابراین مشمول محدودیت نیست.

وی داشتن نمایندگی را یکی از پیش‌شرط‌های مجوز واردات خودرو عنوان کرد و افزود: از آنجایی که هیچ برندی آمریکایی در ایران نمایندگی مجاز ندارند، یک واسطه عمانی نمایندگی این دو برند شورلت را در ایران ایجاد کرده و توانسته است، امکان واردات را فراهم آورد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است