منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
شناسه خبر: 311159
گروه :خبر
IMG-20160427-WA0006

در ادامه اعتراضات کارگران شرکت آلومینیوم المهدی، روز گذشته کارگران این شرکت با همان در خواست های قبلی دست به تجمع در مقابل درب اصلی این شرکت زده و خواستار رسیدگی مسئولین به وضعیت کاری خود شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛در ادامه اعتراضات کارگران شرکت آلومینیوم المهدی، روز گذشته کارگران این شرکت با همان در خواست های قبلی دست به تجمع در مقابل درب اصلی این شرکت زده و خواستار رسیدگی مسئولین به وضعیت کاری خود شدند.

 

این تجمعات که همزمان با هفته کارگر روی داده است آنقدر طولانی شد که کارگران نماز جماعت و دعای توسل نیز در همان مکان برگزار نمودند و شنیده ها از شهروند خبرنگاران حاضر در مکان تجمع حاکی از ادامه دار بودن این تجمع اعتراضی می باشد.

 

محمد علی سلیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در جلسه ای که با حضور مدیریت مجتمع آلومینیوم شب گذشته برگزار شد، تاکید کرد: این تعدیل نیرو تنها به منظور حذف پیمانکار صورت گرفته و تمامی کارگران دوباره به کار خود در این شرکت با قرار دادهای جدید ادامه خواهند داد.

 

وی با بیان اینکه استان دارای 8 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی است، افزود: این مناطق در امور کارگر و کارفرما قوانین مستقلی دارند و از لحاظ قوانین کارگری زیر نظر این اداره نیستند و کارگران این مناطق از قوانین کارگری اداره کار تبعیت نمی کنند.

 

سلیمی با تاکید بر اینکه هدف دولت در این مناطق ایجاد اشتغال سالم و مولد بوده است ، گفت: مناطق آزاد و ویژه کشور مشمول قانون کار مصوب سال ۱۳۶۹ نیستند بلکه تابع مقررات متفاوتی هستند که در سال ۷۳ در اجرای حکم قانون چگونگی اداره مناطق مذکور از سوی هیات وزیران، به تصویب رسیده است.

 

وی افزود: طبق ماده 12 قانون مقررات اشتغال نیروی انسانی در مناطق آزاد و ویژه ، تغییر وضعیت شرکت های تابع به هر شکلی که باشد تاثیری در قرارداد کاگران آنها ندارد اما چنانچه قرار داد کارگری به پایان برسد، کارفرما می تواند قرار داد را تمدید نکند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه کارگرانی که قرار داد نداشته باشند دائمی خوانده می شوند افزود: چنانچه کارگری فاقد قرار داد با کارفرما باشد باید تمامی حق و حقوق آن مانند یک کارگر دائم محاسبه شود.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است