منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
شناسه خبر: 229275
گروه :خبر
XQYI4GI0lM4y
 

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در گفتگو با هرمز :

۲۴ دانشجوی نابینا در استان هرمزگان تحصیل می کنند/ مهم ترین مشکل نابینایان اشتغال است

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی اظهار کرد: استان هرمزگان 3 هزار و 227 نابینا دارد که تعداد دانشجویان نابینا 24 نفر است که از این تعداد 18 نفر پسر و 6 نفر دخترم ی باشد.

شکوفه ایرانپور، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به روز عصای سفید گفت : در این روز قانون عصای سفید ب تمام نابینایان حق استفاده از کلیه امکانات رفاهی معمول در جامعه دارند و افرادی که در استفاده از این تسهیلات همگانی برای نابینایان محدودیت ایجاد کنند مجرم شناخته می شوند.

 

 

 

وی با بیان اینکه عصای سفید سمبل ایمنی ، تردد ، زندگی اجتماعی و نماد استقلال فردی نابینایان است، افزود: استان هرمزگان 3 هزار و 227 نابینا دارد که از این تعداد 235 نفردر شهرستان بندرعباس زندگی می کنند.

 
ایرانپور تصریح کرد: یکی از خدماتی که افراد نابینا در بندرعباس می توانند از آن استفاده کنند کتابخانه دیجیتال است که در مرکز انجمن نابینایان واقع در بلوار امام حسین است در این مکان می توانند مطالعه داشته باشند .

 
وی با توجه به عبور ومرور افراد نابینا در سطح شهر اظهار کرد: با کمک اعضای شورای شهر پیاده رو مناسب سازی شده که در پیاده روها از موزایک های استفاده شده است که برجستگی دارد که مخصوص افراد نابینا است.

 

 

 
معاون امور توانبخشی با اشاره فعالیت سازمان برای افراد نابینایان گفت :خرید لوازم کمک توان پزشکی مانند عصای سفید ، عینک ، ماشین پرکینز ، کامپیوتر گویا ، کلاس بریل آموزشی و کلاس سواد آموزی ،کارهای مددکاری ، هزینه های مستمری ماهیانه دانشجویان و تحصیلی دانش آموزان است.

 

 
ایرانپور اظهار کرد: این افراد در زمینه های فرهنگی ، ورزش ، تئاتر و موسیقی فعالیت و مشارکت دارند که در زمینه موسیقی مقام اول را به دست آوردند.

 

 

 

 

 

وی مهم ترین مشکل نابینایان هرمزگان را اشتغال دانست و تاکید کرد:تعداد دانشجویان نابینا و کم بینا 24 نفر است که از این تعداد 18 نفر پسر و 6 نفر دخترم ی باشد و 1 نفر در حال ادامه تحصیل در مقطع دکترا است که با این وجود در بحث اشتغال دچار مشکا هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است