24 دانشجوی نابینا در استان هرمزگان تحصیل می کنند/ مهم ترین مشکل نابینایان اشتغال است
+ پ -
۲۴ دانشجوی نابینا در استان هرمزگان تحصیل می کنند/ مهم ترین مشکل نابینایان اشتغال است

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی اظهار کرد: استان هرمزگان ۳ هزار و ۲۲۷ نابینا دارد که تعداد دانشجویان نابینا ۲۴ نفر است که از این تعداد ۱۸ نفر پسر و ۶ نفر دخترم ی باشد.

شکوفه ایرانپور، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به روز عصای سفید گفت : در این روز قانون عصای سفید ب تمام نابینایان حق استفاده از کلیه امکانات رفاهی معمول در جامعه دارند و افرادی که در استفاده از این تسهیلات همگانی برای نابینایان محدودیت ایجاد کنند مجرم شناخته می شوند.

 

 

 

وی با بیان اینکه عصای سفید سمبل ایمنی ، تردد ، زندگی اجتماعی و نماد استقلال فردی نابینایان است، افزود: استان هرمزگان ۳ هزار و ۲۲۷ نابینا دارد که از این تعداد ۲۳۵ نفردر شهرستان بندرعباس زندگی می کنند.

 
ایرانپور تصریح کرد: یکی از خدماتی که افراد نابینا در بندرعباس می توانند از آن استفاده کنند کتابخانه دیجیتال است که در مرکز انجمن نابینایان واقع در بلوار امام حسین است در این مکان می توانند مطالعه داشته باشند .

 
وی با توجه به عبور ومرور افراد نابینا در سطح شهر اظهار کرد: با کمک اعضای شورای شهر پیاده رو مناسب سازی شده که در پیاده روها از موزایک های استفاده شده است که برجستگی دارد که مخصوص افراد نابینا است.

 

 

 
معاون امور توانبخشی با اشاره فعالیت سازمان برای افراد نابینایان گفت :خرید لوازم کمک توان پزشکی مانند عصای سفید ، عینک ، ماشین پرکینز ، کامپیوتر گویا ، کلاس بریل آموزشی و کلاس سواد آموزی ،کارهای مددکاری ، هزینه های مستمری ماهیانه دانشجویان و تحصیلی دانش آموزان است.

 

 
ایرانپور اظهار کرد: این افراد در زمینه های فرهنگی ، ورزش ، تئاتر و موسیقی فعالیت و مشارکت دارند که در زمینه موسیقی مقام اول را به دست آوردند.

 

 

 

 

 

وی مهم ترین مشکل نابینایان هرمزگان را اشتغال دانست و تاکید کرد:تعداد دانشجویان نابینا و کم بینا ۲۴ نفر است که از این تعداد ۱۸ نفر پسر و ۶ نفر دخترم ی باشد و ۱ نفر در حال ادامه تحصیل در مقطع دکترا است که با این وجود در بحث اشتغال دچار مشکا هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff