منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷
شناسه خبر: 302585
گروه :خبر
hormoz

افراد ناشناسی بامداد امروز (پنجشنبه) 23 خودروی شخصی در استانبول را به آتش کشیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، افراد ناشناس بامداد امروز در سه منطقه «کاغتخانه »، «غازی پاشا» و «سلطان غازی» استانبول 23 خودروی شخصی را به آتش کشیدند.

شاهدان عینی می گویند که افراد ناشناس با ریختن بنزین روی خودروها اقدام به سوزاندن آنها کردند.

آتش سوزی ها با تلاش شهروندان و ماموران آتش نشانی مهار شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفته است ولی برخی از رسانه ها مدعی هستند که عناصر «پ.ک.ک » اقدام به این کار کرده اند.

تحقیقات پلیس ترکیه با هدف شناسایی عاملان این حادثه ادامه دارد.

در سال های گذشته نیز در مقاطعی که درگیریهای مسلحانه میان نظامیان ترکیه با عناصر «پ.ک.ک» تشدید شده بود صدها خودرو به طور مشکوکی توسط افراد ناشناس در استانبول به آتش کشیده شد.

مناطق کردنشین شرق و جنوب شرق ترکیه حدود 9 ماه است که شاهد درگیریهای خونین می باشد.

یه گفته مقامات امنیتی ترکیه در این مدت در اثر بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق توسط جنگنده – بمب افکن های ترکیه و در درگیری های داخل خاک این کشور حدود پنج هزار نفر از مخالفان کرد (اعضای پ.ک.ک) و حدود 400 نفر از مردم و ماموران امنیتی و انتظامی کشته شده اند.

در این مدت به دلیل ناآرامی ها، حدود 250 هزار نفر از اهالی مناطق یاد شده از خانه و کاشانه خود کوچ کرده اند و 114 هزار دانش آموز در مناطق یاد شده، به دلیل ناآرامی ها نمی توانند به مدرسه بروند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است