منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
شناسه خبر: 281228
گروه :خبر
11

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت:قرآن، مسجد و پیامبر(ص) سه عامل همدلی شیعیان و اهل سنت در هرمزگان به ویژه شرق استان را در سطح کشور مثال زدنی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، مرتضی طاهریان در مراسم اختتامیه اولین جشنواره سراسری قرآنی «مدهامتان» ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی کشور در روستای روتان بخش بمانی شهرستان سیریک افزود: ستادعالی از سال 71 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فعالیت خود را آغاز کرد و هم اینک بالغ بر 22 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه فعالیت های قرآنی در اولویت مجموعه اقدامات ستاد عالی قرار دارد اظهار داشت: توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی یکی از سیاست های اساسی این ستاد است و به صورت ویژه در دستور کار است و برگزاری جشنواره کشوری روستای روتان گواه این مدعاست.
طاهریان اظهار کرد: افتخار برگزاری جشنواره سراسری قرآنی«مدهامّتان» و فعالیت های قرآنی روتان را متعلق به مردم این روستا و روستاهای همجوار اعم از شیعه و اهل سنت دانست و همه اینها را به برکت قرآن و عمل به دستورات قرآن برشمرد.
وی با اشاره به سفر سال قبل خود به منطقه شرق استان هرمزگان اشارکرد و گفت: به دلیل وجود وفاق و همدلی در بین مردم شریف و قرآن دوست منطقه و ظرفیت های قرآنی موجود میزبانی اولین جشنواره سراسری قرآنی«مدهامّتان» ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی به روستای روتان سریک واگذار شد.
جانشین کمیته مساجد ستاد دهه فجر کشور تصریح کرد: این از برکات انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که روستایی دورافتاده این امکان را پیدا می کند که میزبان رویدادی ملی و مهم یک کشور را داشته و به بهترین نحو ممکن آن را برگزار کند.
وی ادامه داد: با همه احترامی که به مساجد جهان اسلام قائلیم اما این شور، نشاط و جذابیتی که در مساجد ایران اسلامی فارغ از معماری ظاهری به دلیل وجود ظرفیت عظیم انسانی به ویژه جوانان فعال و خلاق وجود دارد در هیچ جای این کره خاکی یافت نمی شود و این از افتخارات کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
طاهریان با بیان اینکه حامل پیام مشاور وزیر ارشاد و دبیر ستاد عالی به عوامل اجرایی، متسابقین و اهالی روستای روتان و روستاهای همجوار هستم افزود:  برخی از این بزرگواران منازل مسکونی خود را با همه امکانات برای اسکان متسابقین و هیات داوران در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار دادند که این هم یکی از فرهنگ و آداب خوب بچه های قرآنی این روستاست.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی