منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۴
شناسه خبر: 289537
گروه :خبر
20160303_145922

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاههای استان هرمزگان 210 زوج دانشجو هرمزگانی به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاههای استان هرمزگان و اداره کل راه آهن استان 210 زوج دانشجوی هرمزگانی پنجشنبه 13 اسفندماه به برای نخستین بار و به صورت متمرکز از مرکز استان به اردوی زیارتی سیاحتی مشهد مقدس به مدت چهار روز اعزام شدند.

زوج های دانشجو شرکت کننده در این اردو از دانشگاههای مختلف استان از جمله دانشگاه هرمزگان، پیام نور، علمی کاربردی، علوم پزشکی و دانشگاه آزاد حضور داشتند اما با توجه به جمعیت بیشتر دانشجویان دانشگاه آزاد تعداد زوج های دانشگاه آزاد در این اردو از سایر دانشگاه ها بیشتر بود.
در حقیقت این اردو اولین اقدام سراسری استان می باشد که تاکنون به این وسعت و متمرکز انجام نشده بود.
در این مراسم احمد پویافر فرماندار بندرعباس ضمن تبریک به مسافرین همسفر تا بهشت ، گفت: برگزاری ازدواج آسان دانشجویی به همت نهاد رهبری در دانشگاهها از کارهای ارزنده ای است که پس از پیروزی انقلاب در حال برگزاری است اما با این وسعت که همه دانشجویان بصورت گسترده با هم اعزام شوند برای نخستین بار در استان هرمزگان در حال انجام است.
وی با بیان اینکه خداوند برای همه موجودات عالم زوج آفریده است؛ اظهار کرد: تداوم حیات بوسیله ازدواج صورت می گیرد لذا اگر ساده و مودت بین زوجین برقرار شود زندگی تا انتها سرشار از عشق، محبت و همکاری خواهد بود.
فرماندار بندرعباس تصریح کرد: امروزه در مملکت اسلامی در راستای فراگیری ازدواج آسان اقدامات گوناگونی در حال انجام است که در هریک از مناطق براساس شایستگی اقشار آن منطقه این ازدواج ها انجام می شود.
وی با اشاره به برگزاری جشن ازدواج مددجویان، افراد تحت پوشش بهزیستی و دانشجویان دانشگاه آزاد ، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلامی مکرر به پیروی از این سنت پسندیده الهی تاکید کرده اند که باید در ممالک اسلامی ساری و جاری شود لذا ازدواج آسان ترین طریق برای پیوند میان دو انسان است که می تواند سرمشقی برای همه جوامع انسانی باشد.
اعزام 210 زوج دانشجو هرمزگانی به مشهد مقدس  با بدرقه مسئولین استانی از جمله فرماندار، مدیر کل راه آهن استان، مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاههای استان و آقای هاشمی تختی نماینده منتخب مردم مرکز هرمزگان در مجلس دهم همراه بود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است