2015، سال بدی برای اسرائیل بود/با کوله‌بار مشکلات وارد سال 2016 می‌شویم
+ پ -
۲۰۱۵، سال بدی برای اسرائیل بود/با کوله‌بار مشکلات وارد سال ۲۰۱۶ می‌شویم

روزنامه صهیونیستی در گزارشی نوشت سال کنونی میلادی، سال بدی برای اسرائیل بود، و تل‌آویو در حالی وارد سال ۲۰۱۶ می‌شود که کوله‌‌باری از مشکلات اساسی و عمیق را بر دوش دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سِوِر بلوتسکر» (Sever Blotskr) نویسنده اسرائیلی در مقاله‌ای که روزنامه «یدیعوت آحارونوت» آن را منتشر کرده، نوشت سال ۲۰۱۵ سال بدی برای اسرائیل از لحاظ روابط بین‌المللی و حتی اقتصاد بود.

وی در این مقاله اعلام کرد: اسرائیل در حالی وارد سال ۲۰۱۶ می‌شود که بر پشت خود کشکولی از مشکلات اساسی را به دوش می‌کشد، این کشکول بسیار سنگین و مشکلات داخل آن بسیار عمیق است.

این نویسنده اسرائیلی در ادامه نوشت: تفکر (سران) اسرائیلی به سمت بسته شدن درها به روی خود و فرو کردن سر در برف پیش می‌رود؛ به جای مسائل مهم به مسائل حاشیه‌ای و به جای موضوعات سرنوشت‌ساز به موضوعات سخیف می‌پردازند و سرِ تحلیلگران و فعالان را به مسائلی گرم کرده‌اند که (به لحاظ بی اهمیت بودن) وزن پَر دارند.

بلوتسکر افزود  درگیری با فلسطینی‌ها شدت گرفته و عملیات‌های شهادت‌طلبانه به موضوعی روتین و معمولی تبدیل شده است.

وی مدعی شد: همچنین ۲۰۱۵، سالی بود که اسرائیل در آن از ایران شکست خورد، ایران به متحدی محبوب برای غرب و شرق تبدیل شد و این در حالی است که اسرائیل، غیرمحبوب شده است؛ ایران دوستی برای آنهاست اما نه برای ما.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff