منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۶
شناسه خبر: 240632
گروه :خبر
13940821000112_PhotoA

یک مفتی عربستانی گفت، دو هزار نفر از کشورهای عربی منطقه خلیج فارس در صفوف گروه‌های تروریستی در سوریه می‌جنگند و عربستان و کویت در رتبه‌های اول و دوم هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «موسی الغنامی» یکی از مفتی‌های عربستانی اعلام کرد باندهای داعشی خفته در کشورهای حاشیه خلیج فارس خطری حقیقی برای این کشورهاست و درباره آن هشدار داد.

این مفتی عربستانی افزود، تعداد اعرابی که از این کشورها در صفوف گروه‌ها تروریستی در سوریه می‌جنگند 2000 تن است.

الغنامی به روزنامه کویتی «الرأی» اعلام کرد این دو هزار نفر در چهار گروه تروریستی داعش، النصره، انصار‌الدین و به نسبت کمتری در گروه احرار‌الشام فعالیت می‌کنند.

وی افزود تروریست‌های عربستانی حاضر در سوریه از لحاظ تعداد در رتبه اول و و پس از آن کویت در رتبه دوم قرار دارد.

این مفتی عربستانی در تناقضی روشن می‌گوید که بیشتر تروریست‌ها سعودی و کویتی هستند اما در ادامه می‌گوید که ایران و کشورهای غربی از اینها حمایت می‌کنند.

الغنامی در سوالی درباره اینکه فرماندهان داعش با اطلاعات چند کشور ارتباط دارند، ضمن اتهام‌زنی به ایران گفت: فرماندهان داعش به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول فرماندهان شرعی (دینی) آن هستند که همان خوارجند؛ دسته دوم فرماندهان نظامی است، اینها بعثی‌هایی هستند که با ایران [!]‌ و کشورهای غربی ارتباط دارند.

وی سپس به عنوان شاهدی بر ادعای خود گفت گذرنامه «حجی بکر» مرد شماره دو داعش که در «تل‌رفعت» کشته شد، نشان می‌داد که وی چندین بار به کشورهای اروپایی سفر کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است