منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
شناسه خبر: 264735
گروه :خبر
image590087

خانواده شیخ نمر در پی دفن شیخ نمر در محلی نامشخص،در انتشار نامه هایی خواستار شناسایی محل دفن پیکر شهید نمر و تحویل آن شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ چند روز پیش بود که وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.

این در شرایطی است که خانواده شیخ نمر رسما با انتشار نامه ای به این اعدام واکنش نشان دادند.

خانواده شیخ نمر در پی دفن شیخ نمر در محلی نامشخص،در انتشار نامه ای بعد از نامه نخست، خواستار شناسایی محل دفن پیکر شهید نمر و تحویل آن شدند.

متن نخستین بیانیه رسمی خانواده شیخ نمر پس از اعدام

لحظاتی پیش: انتشار نامه خانواده شیخ نمر
این نامه توسط خانواده شیخ نمر در اوامیه بعد از شهادت شیخ نمر صادر شده است

هم جامعه بین الملل و هم جامعه عربستان از خبر روز شنبه دوم ژانویه سال 2016 در شک است. خبری که وزارت داخلی عربستان در مورد اعدام 46 نفر به همراه شیخ نمر اعلام کرد……

متن نامه:

این نامه توسط خانواده شیخ نمر در اوامیه بعد از شهادت شیخ نمر صادر شده است

هم جامعه بین الملل و هم جامعه عربستان از خبر روز شنبه دوم ژانویه سال 2016 در شک است. خبری که وزارت داخلی عربستان در مورد اعدام 47 نفر به جرم تحرکات تروریستی اعلام کرد.
شهید شیخ نمر که درود و رحمت خدا بر روحش باد نیز در میان آنها بود. آیت الله نمر دانشمندی برجسته بود که باعث افتخار تمام حوزه های علمیه بود. وی سمبل و نماد جنبش های صلح آمیز بود. آیت الله نمر مسئولیت تمام جنبش های صلح آمیز خود در مورد احقاق حقوق مردم را با شجاعت به عهده گرفت. او تنها کسی بود که با فرقه گرایی به مدت 40 سال مبارزه کرد.

ما خانواده شیخ نمر، اعدام ناعادلانه وی را قاطعانه محکوم می کنیم.چنین روشی روش اعدام خرد و میانه رویست. این خنجریست که از پشت به اسلوب شناسی صلح آمیز شیخ نمر زدند ، آنها به دنبال ترور چنین روشی بودند روشی که شیخ نمر بدنبال آن بود. روش عدم استفاده از خشونت و سلاح. تمامی نوشته ها و گفته های به جا مانده از وی موکد این اظهارات است.

ما منتظر پاسخی درخور توجه و مناسب از پادشاهی عربستان هستیم.

 

متن نامه درخواست تحویل پیکر شهید نمر از سوی خانواده

دومین بیانیه رسمی خانواده شیخ نمر پس از اعدام
بسم الله الرحمن الرحیم
نامه درخواست تحویل پیکر شهید نمر

این نامه در خواستی از سوی خانواده شهید شیخ نمر به مقامات سلطنتی عربستان سعودی است که ما را از دفن پیکر شهید نمر در قبرستانی نامعلوم و بدون اجازه خانواده اش مطلع کردند. به ما گفته شد که حتی پیکر بی جان شیخ نمر نیز تحویلمان نخواهد شد.

نه تنها قوانین الهی بلکه قوانین انسانی نیز بر این مهم تاکید دارند که دفن جنازهدر صورت وجود وصیت نامه بایستی بر اساس آن و در غیر این صورت بر اساس خواسته بازماندگان صورت گیرد. این یکی از پایه ترین وابتدایی ترین حقوق بازماندگان و خویشاوندان فرد متوفی است.

امیدواریم که مسئولین با تحویل جنازه آیت الله نمیر به این درخواست کاملا قانونی خانواده اش پاسخ سریع بدهند. باشد که خدایش بیامرزد و ما پیک این شهید را در محل تولدش «اوامیه» به خاک بسپاریم.

شورای خانوادگی شیخ نمر در اوامیه

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است