منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
شناسه خبر: 202740
گروه :خبر
image289071

گفته می شود دو بسکتبالیست خارجی مبتلا به هپاتیت در لیگ برتر فصل گذشته برای تیم های باشگاهی شان در لیگ ایران بازی کرده اند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا مسئولان پزشکی سازمان لیگ تست های پزشکی از بازیکنان را طبق قوانین فیفا از بازیکنان تمامی تیم های حاضر در لیگ برتر می گیرند تا بازیکنانی که از نظر پزشکی در سلامت کامل نیستند در لیگ برتر بازی نکنند. با این حال برخی از مسئولان ورزشی به این سختگیری ها به چشم ایراد بنی اسرائیلی!! نگاه می کنند در حالیکه انجام این تست ها برای سلامت بازیکنان هم مهم است تا آنها از سلامت کامل بدن خود آگاه باشند ضمن اینکه انجام این تست ها کاملا قانونی و مطابق با استانداردهای فیفاست. از سویی دیگر روز گذشته اعلام شد که از عقد قرارداد 2 بازیکن خارجی هپاتیتی در لیگ برتر با همین ازمایش ها جلوگیری شده است.

از سویی دیگر شنیده می شود که در برخی از رشته های ورزشی نظیر والیبال و بسکتبال هم باید چنین تست های پزشکی قانونمندی گرفته شود اما این کار انجام نمی شود. حتی شنیدیم که در لیگ برتر بسکتبال فصل گذشته دو بازیکن خارجی مبتلا به هپاتیت حضور داشته اند اما مسئولان پزشکی این رشته ورزشی خیلی در این مساله سختگیری نکرده اند و اجازه بازی به این بسکتبالیست های بیمار را داده اند. اگر این شنیده صحت داشته باشد باید در زمینه تست های پزشکی قانونمند نظیر آنچه در لیگ برتر فوتبال اتفاق می افتد باید در لیگ های بسکتبال و والیبال هم انجام شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است