2 میلیون و 195 هزار زائر وارد مشهد مقدس شدند/ پیش‌بینی حضور 3.5 میلیون زائر در روز شهادت حضرت رضا(ع)
+ پ -
۲ میلیون و ۱۹۵ هزار زائر وارد مشهد مقدس شدند/ پیش‌بینی حضور ۳٫۵ میلیون زائر در روز شهادت حضرت رضا(ع)

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار زائر وارد مشهد مقدس شدند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم ۳٫۵ میلیون زائر در روز شهادت حضرت رضا (ع) در مشهد باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدحسن واحدی اظهار کرد: از ۲۱ صفر تا صبح امروز ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار زائر با وسیله نقلیه شخصی و عمومی وارد مشهد مقدس شده‌اند و علاوه بر این زائران ۷۰ هزار زائر پیاده نیز تا ساعت ۱۰ صبح امروز به مشهدالرضا رسیده‌اند.

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی ادامه داد: پیش‌بینی حضور ۳٫۵ میلیون زائر را در روز شهادت حضرت رضا (ع) کرده‌ایم که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر زائر پیاده خواهند بود و مطابق هماهنگی‌ها برای پذیرایی و خدمت‌رسانی به این عزیزان آماده هستیم.

وی با بیان اینکه ستاد خدمات سفر از ماه‌ها پیش برای حضور زائران برنامه‌ریزی کرده بود، گفت: تدابیر لازم برای بازگشت زائران نیز اندیشیده شده و در این ارتباط نگرانی وجود ندارد.

واحدی تصریح کرد: برای بازگشت زائران پیاده بعد از روز شهادت ۴ هزار دستگاه اتوبوس آماده شده، همچنین در دو مسیر نیشابور و سرخس قطار محلی برای انتقال زائران در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سامانه خادمین افتخاری آماده ثبت‌نام افرادی است که می‌خواهند به زائران حضرت رضا (ع) کمک داشته باشند، اظهار کرد: افراد می‌توانند کمک‌های مالی، اسکان و … خود را از طریق ثبت‌نام در این سامانه انجام دهند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff