2 بسکتبالیست هپاتیتی در لیگ برتر بسکتبال!؟
+ پ -
۲ بسکتبالیست هپاتیتی در لیگ برتر بسکتبال!؟

گفته می شود دو بسکتبالیست خارجی مبتلا به هپاتیت در لیگ برتر فصل گذشته برای تیم های باشگاهی شان در لیگ ایران بازی کرده اند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا مسئولان پزشکی سازمان لیگ تست های پزشکی از بازیکنان را طبق قوانین فیفا از بازیکنان تمامی تیم های حاضر در لیگ برتر می گیرند تا بازیکنانی که از نظر پزشکی در سلامت کامل نیستند در لیگ برتر بازی نکنند. با این حال برخی از مسئولان ورزشی به این سختگیری ها به چشم ایراد بنی اسرائیلی!! نگاه می کنند در حالیکه انجام این تست ها برای سلامت بازیکنان هم مهم است تا آنها از سلامت کامل بدن خود آگاه باشند ضمن اینکه انجام این تست ها کاملا قانونی و مطابق با استانداردهای فیفاست. از سویی دیگر روز گذشته اعلام شد که از عقد قرارداد ۲ بازیکن خارجی هپاتیتی در لیگ برتر با همین ازمایش ها جلوگیری شده است.

از سویی دیگر شنیده می شود که در برخی از رشته های ورزشی نظیر والیبال و بسکتبال هم باید چنین تست های پزشکی قانونمندی گرفته شود اما این کار انجام نمی شود. حتی شنیدیم که در لیگ برتر بسکتبال فصل گذشته دو بازیکن خارجی مبتلا به هپاتیت حضور داشته اند اما مسئولان پزشکی این رشته ورزشی خیلی در این مساله سختگیری نکرده اند و اجازه بازی به این بسکتبالیست های بیمار را داده اند. اگر این شنیده صحت داشته باشد باید در زمینه تست های پزشکی قانونمند نظیر آنچه در لیگ برتر فوتبال اتفاق می افتد باید در لیگ های بسکتبال و والیبال هم انجام شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff