190کارگاه تولیدی صنایع تبدیلی در هرمزگان راه اندازی می شود
+ پ -
۱۹۰کارگاه تولیدی صنایع تبدیلی در هرمزگان راه اندازی می شود
گفتگو/مدیر برنامه ریزی بسیج سازندگی هرمزگان:

۱۹۰کارگاه تولیدی صنایع تبدیلی در هرمزگان راه اندازی می شود

مدیر برنامه ریزی بسیج سازندگی هرمزگان گفت: تسهیلات ۳۰۰میلیون تومانی برای راه اندازی ۱۹۰کارگاه تولیدی در راستای ایجاد قطب های تولیدی براساس ظرفیت های هر شهرستان در سراسر هرمزگان پرداخت می شود.

ابراهیم زمانی، مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با اشاره به برنامه های سازمان برای توسعه صنایع تبدیلی در استان گفت:بیش از ۱۱۲طرح صنایع تبدیلی خرد و خانگی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۳۶۰میلیون تومان برای سال جاری در نظرگرفته شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات ۳۰۰میلیون تومانی با بازپرداخت ۱۶ درصد برای  راه اندازی ۱۹۰کارگاه تولیدی در سراسر استان پرداخت می شود، اظهار کرد:ایجاد قطب های تولیدی براساس ظرفیت های هر شهرستان در نظرگرفته شده تا با راه اندازی کارگاههای نیمه صنعتی وکوچک مشکل تولیدات کشاورزی هر منطقه مرتفع شود.

زمانی با اشاره به ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان پارسیان در زمینه محصول گوجه فرنگی افزود:در شهرستان میناب صنایع تبدیلی تولید غذای دریایی و میگو در نظر گرفته شده همچنین برای فعالان اقتصادی در شهرستان رودان در زمینه بسته بندی لیمو و آبلیمو گیری تسهیلات ارائه می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه به عنوان قطب تولید پودر ماهی در نظرگرفته شده است، ادامه داد: شهرستان بشاگرد ظرفیت بالایی در زمینه تولید سیر دارد که تسهیلات صنایع تبدیلی سیر به متقاضیان ارائه می شود.

مدیر برنامه ریزی بسیج سازندگی هرمزگان با اشاره به درخواست متقاضیان برای ایجاد صنایع تبدیلی تصریح کرد: در یک هفته اخیر طرح های اقتصادی شش نفر تصویب و تایید شده ومتقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند.

زمانی یادآور شد: در سال گذشته ۹۰کارگاه صنایع تبدیلی با اعتبار دومیلیارد و ۵۰۰میلیون تومان در استان راه اندازی شده که در عرصه های ترشیجات، شوریجات ، اسانس گیری، بسته بندی،پودر کردن و فرآورده های لبنی فعالیت می شود.

وی با بیان اینکه بیشترین کارگاههای خانگی در شهرستان های حاجی آباد و رودان است، تاکید کرد: تولید کنندگان فراورده های لبنی با مشکل جدی برند مواجهه هستند و از سوی معاونت دارو و غذا به دلیل خرد بودن صنایع حمایت نمی شوند.

مدیر برنامه ریزی بسیج سازندگی هرمزگان خاطرنشان کرد:صنایع تبدیلی و کارگاههای کوچک با هدف ایجاد مشاغل خرد و خانگی و کمک به معیشت خانواده در راستای حمایت از کالای داخلی راه اندازی شده تا بدین طریق مشکل تولیدکنندگان محصولات هر منطقه رفع شود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

 • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
 • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
 • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
 • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.
  1. مصطفی
   دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

   خسته نباشی برادر زمانی
   خیلی دوست دارم در کار تولید کار کنم نمی دانم از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی بفرمایید


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff