۱۸واحد صنفی متخلف در هفته قرمز کرونایی رودان پلمپ شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان از پلمپ ۱۸ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بی توجهی به قوانین و مقررات در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس علیمراد مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان در گفتگو با خبرنگار هرمز از پلمپ ۱۸ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بی توجهی به قوانین و مقررات در هفته نخست خردادماه ۱۴۰۰خبر داد.

وی افزود: در این یک هفته ای که رودان به رنگ قرمز کرونایی درآمده ، با همکاری فرمانداری،بخشداران، شهرداران ،اماکن و روسای ادارات مرتبط در ۲ و در برخی موارد در ۳ شیفت کاری با انجام ۴۵۵ بازدید از اصناف، اماکن خدماتی، ادارات و بانک ها، ۱۸ واحد صنفی متخلف را پلمپ و به ۹۷ واحد دیگر نیز اخطاریه بهداشتی داده شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان ادامه داد: در سطح شهرو روستاها نیز بنرهای  هشدارهای کرونایی نصب شد و از طریق ماشین های آتش نشانی و بلندگو  در سطح شهرها و برخی از روستاها اخطارها و هشدارها پخش شد.

وی عنوان کرد: با توجه به گسترش بیماری و افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا از کلیه شهروندان و واحد های صنفی درخواست می شود در راستای تامین حفظ سلامتی خود و دیگران رعایت پروتکل ها را مورد توجه ویژه قرار داده و ضمن رعایت بهداشت فردی وعمومی، از ترددهای غیر ضروری، حضور بدون ماسک در اجتماعات، برپایی دورهمی و مهمانی و مهمتر از همه از ساده انگاری بیماری کرونا جدا خودداری کنند.

دکتر علیمراد خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان و با توجه به وضعیت قرمز رودان، محدودیت‌های کرونایی همچنان ادامه دارد و در صورت تداوم این شرایط این محدودیت‌ها تمدید خواهد شد.

انتهای پیام/