منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۰۵
شناسه خبر: 334663
گروه :خبر
298677

خشکسالی 15 سال ‌هاست در هرمزگان 167 روستا و دو شهر بشاگرد را دچار کمبود شدید آب آشامیدنی کرده است و برخی از روستاها در آستانه خالی‌شدن هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز ؛ شهرستان بشاگرد، نامی نیست که برای تمام هموطنان ایرانی آشنا نباشد. معروف بودن بشاگرد به‌موجب محرومیت دهه‌های پیش بوده است که اکنون پس از ده‌ها سال این محرومیت‌زدایی به‌خوبی صورت نگرفته است و دولت‌ها به‌طور جد کمر همت برای محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال در این منطقه پا پیش نگذاشته‌اند.

آب آشامیدنی به‌عنوان اولین نیاز توسعه و رشد یک شهر یا روستا است که اکنون بعد از سال‌ها هنوز مسئولین آبفای شهری و روستایی استان هرمزگان نتوانسته‌اند در این ردیف، کاری ماندگار انجام دهند.

این روزها 167 روستا و دو شهر سردشت و گوهران با بحران بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند که در این میان شهر سردشت فقط در هفته یک روز، آن هم به‌صورت سیار آبرسانی می‌شود و اوضاع آب آشامیدنی برخی روستاها وخیم است که اهالی برخی از روستاها در آستانه کوچ اجباری هستند چون تمام آب‌های سطحی اطراف روستا خشک شده است.

در این میان پروژه آبرسانی سد جگین بشاگرد به شهر سردشت و 40 روستای منطقه درحالتی قرار دارد که نه پروژه‌شان فعال و نه تعطیل است و گویا مشکل عمده عدم ترزیق اعتبار به پیمانکار است که پروژه حیاتی بشاگرد را با تاخیر مواجه ساخته است.

اگرچه پروژه آبرسانی سد جگین بشاگرد به سردشت در سالیان اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در بخش لوله‌گذاری داشته است اما هنوز در پروژه تصفیه‌خانه بشاگرد شروع به اجرای کار نشده است که در صورت تامین اعتبار آن هم بصورت یکجا ممکن است سالیان سال احداث پروژه تصفیه خانه به‌طول بی‌انجامد.

بی‌آبی کابوسی است بر جان مردمان بشاگرد که حتی آن‌ها را وادار به کوچ اجباری کرده است باید دید مسؤولان آبفای هرمزگان و وزارت نیرو، بشاگرد را خواهند دید یا خیر.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است