منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
شناسه خبر: 204479
گروه :خبر
1619286

رئیس تامین اجتماعی بستک گفت : در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار بیمه شده اصلی و حدود ۴۰۰ نفر مستمری بگیر از خدمات تامین اجتماعی بهره می برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، کاظم خورشیدی رئیس شعبه تامین اجتماعی بستک در گفتگو  با جهانگیریه گفت : شعبه بستک در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار بیمه شده اصلی و تبعی ، حدود ۴۰۰ نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی و همچنین ۴۰ نفر مقرری بگیر تحت پوشش دارد.

 

 

وی از تحت پوشش قرار دادن حدود یک هزار کارگاه در این شهرستان خبر داد و افزود: طی یکسال اخیر اقدامات بسیار مناسبی در بحث توسعه خدمات غیرحضوری و فراهم سازی بسترهای لازم برای پیاده سازی تامین اجتماعی الکترونیک صورت گرفته است.

 

 

خورشیدی اضافه کرد: در حال حاضر تمامی کارگاه های تحت پوشش لیست های حق بیمه خود را به شکل غیرحضوری ارسال می کنند و ۸۰درصد ابلاغ های کارفرمایان نیز به شکل غیر حضوری انجام می شود.

 
رئیس شعبه تامین اجتماعی شهرستان بستک خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارتباط ما با مشتریان و مخاطبان این سازمان به ویژه کارفرمایان در شهرستان بسیار مناسب و بر مبنای یک درک متقابل است ، از سوی دیگر تلاش کرده ایم تابا مقامات محلی شهرستان ارتباطی منطقی و منطبق بر قانون داشته باشیم و همچنین امنیت روانی و آرامش مادی بر زندگی بیمه شدگان حاکم باشد.

 

 

وی ضمن بیان این مطلب که اگر تامین اجتماعی نتواند به درستی نقش آفرینی کند ، توسعه همه جانبه شهرستان با خلل مواجه می شود، گفت: این شعبه در حال حاضر بالغ بر ۲۰میلیارد ریال از شرکت های پیمانکاری و کارگاه های صنفی طلبکار است که باید در یک فضای تعاملی این مطالبات انباشته شده محقق شود.

 

 

خورشیدی از پرداخت ماهیانه ۵ میلیارد ریال به مستمری بگیران و مقرری بگیران تامین اجتماعی در شهرستان بستک سخن به میان آورد و افزود: با وصول این مطالبات می توان پرداخت به موقع تعهدات و ارایه خدمات در خور شان به این جمعیت آسیب پذیر را انجام داد.

 

 

رییس شعبه تامین اجتماعی در شهرستان بستک از کارفرمایان خواست تا حق بیمه کارگران و کارکنان خود را به موقع پرداخت کنند نیروهای مولد جامعه دچار نگرانی نشوند.

 

 

وی در پایان از جمله مهم ترین چالش های حوزه تامین اجتماعی در این شهرستان را نبود یک مرکز درمانی مجهز و مناسب زیر نظر تامین اجتماعی دانست و تصریح کرد:  بستک تا مرکز استان فاصله زیادی دارد که خلا یک مرکز درمانی در آن احساس می شود.

 

 

خورشیدی اضافه کرد: به دلیل نبود صنایع بزرگ و پروژه های عمرانی فعال در بستک رشد اقتصادی در این منطقه چندان چشمگیر نیست و بیشتر کارگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی را کارگاه های صنفی تشکیل می دهند که در بحث منابع ، چالش آفرین است.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است