منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
شناسه خبر: 358719
گروه :خبر
کمیته ب

مدیر کل کمیته امداد هرمزگان با بیان اینکه موضوع فقر در هرمزگان پیچیده است، گفت: آسیب شناسی فقر در هرمزگان سخت است و لازم است که همه ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛الهیاری در نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته و خیر هرمزگان با رویکرد توسعه انفاق و نیکوکاری طی سخنانی اظهار داشت: آسیب شناسی انجام شده نشان می دهد فقر فرهنگی و همچنین اشاعه فرهنگ غرب وبیگانه باعث شده است فقر مادی و مالی در جامعه دو چندان شود.

وی ادامه داد: فرهنگ مصرف گرایی غربی امروزه بر نوع زندگی امروزی ما نیز اینقدر رسوخ کرده که تلاش زیادی را می طلبد که بحث رفع فقر به عنوان یک دغدغه عمومی تبدیل شود.

مدیر کل کمیته امداد هرمزگان با بیان اینکه موضوع فقر در هرمزگان پیچیده است، گفت: آسیب شناسی فقر در هرمزگان سخت است و لازم است که همه ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

اللهیاری در ادامه سخنان خود بیان داشت: از مجموع صدقات جمع آوری شده فقط ۱۵درصد در اختیار استان قرار میگیرد و همین مقدار در یکسال رقمی حدود چهار میلیارد و سیصد هزار تومان است.

وی ضمن تاکید بر گسترش مشارکت های خرد مالی و غیرمالی گفت: می توان در کنار همین صندوق صدقات یک سیستم شبکه ای مجازی هم تعریف کرد تا زنجیره ای از افراد که حساسیت اجتماعی بالایی دارند در این فعالیت اجتماعی به صورت مجازی نیز سهیم شوند.

وی گفت: اهمیت شبکه مجازی وقتی مهم تر می شود که  مقام معظم رهبری فرمودند اگر من رهبر نبودم حتما مدیر یک شبکه فضای مجازی می شدم اینجاست که می توان به اهمیت تاثیرگذاری آن پی برد.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود:فقر یک موضوع عمومی است که  برای رسیدن به مشارکت های خرد می توان از انفاق و برای تحقق این هدف نیز می توان از موضوع اسراف شروع کرد.

الهیاری در این رابطه به مراسم های روضه خوانی و مداحی بانوان اشاره و اظهار کرد: ماه محرم فرصتی است که بانوان مداح اهل بیت در مجالس عزاداری باید از اهمیت مبارزه با فقر از طریق ارایه راهکارهای مناسب نیز صحبت کنند.

معظمی گودرزی مدیر کانون بانوان نیز با اشاره به ساماندهی بالغ بر 20 هزار نفر از بانوان، در این کانوان بر آمادگی خود در موضوع فرهنگ سازی نیکوکاری در قشر بانوان تاکیدکرد.

مهین باوقار مسوول خواهران بسیج دانشجویی استان نیز گفت: در اهمیت این بحث استفاده از ظرفیت های دانشگاهی و دانشجویی استان نیز حایز اهمیت خواهد بود.

خاطرنشان می شود، در همین راستا  و در جهت فرهنگ سازی پیشنهاد شد شبکه مجازی نیکوکاری برای ارتقاء سطح آگاهی و جلب مشارکت های مردمی راه اندازی شود.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است