منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
شناسه خبر: 191470
گروه :خبر
13920421000243_photoa

امام جمعه بندرعباس گفت: 15 خرداد گرچه به ظاهر توسط رژیم طاغوت سرکوب شد اما شرایط انقلاب را تصحیح کرد و باعث به بار نشستن انقلاب اسلامی ایران در بهمن سال 57 شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از ندای ساحل، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه های عبادی سیاسی بندرعباس با بیان اینکه15 خرداد ریشه در همه روز های خدا دارد و شرایط انقلاب را تصحیح کرد،گفت:این قیام اسلامی و مردمی به رهبری حضرت امام (ره) گرچه به ظاهر توسط رژیم طاغوت سرکوب شد و مردم زیادی به شهادت رسیدند اما باعث به بار نشستن انقلاب جمهوری اسلامی در بهمن سال 57  شد.

 

وی با اشاره به 20 خرداد ماه و روز صنایع دستی اظهار کرد:در تمام دنیا یکی از مهم ترین منابع در آمد صنایع دستی است اما وضعیت هنر زنان و مردان سرزمین ما که یادگار گذشتگان است، تاسف بار است

 

نعیم آبادی افزود:جوانان باید در جامعه با استفاده از صنایع دستی هنر آفرینی کنند تا هنر اصیل ایرانی را حفظ کنند چرا که از گذشته هنر نزد ایرانیان بوده تاریخ را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه کشور چین با صنایع دستی اقتصاد را در دست گرفته است،تصریح کرد: چین اقتصاد را در دنیا قبضه کرده است و یک نفر بیکار در خانه وجود ندارد لذا چرا نباید در کشورمان در خانه در کنار بچه داری اداره ای هم تشکیل بدهیم و هر خانه کارخانه ای را ایجاد کنیم.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به روز جهانی محیط زیست عنوان کرد:محیط یعنی فضا و مکان و شرایط برای زیست برای داشتن  زندگی عالی است.

وی خورهای شهر بندرعباس را کانون تعفن دانست و از عملکردمحیط زیست انتقاد کرد و تاکید کرد:بدتر از آب آلوده، هوا و فضایی آلوده است که نفس را به خطر می اندازد لذا باید محیط را جدی گرفت.

نعیم آبادی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه  هر کاری که انجام می شد باید با رعایت محیط زیست باشد اظهار کرد:سازمان محیط زیست و مردم  نگذارند فضاهای که محیط زیست را تهدید می کند شروع به کار کرد.
وی گفت:دستگاههای قضایی و فرمانداری ها  نمی تواند حکمی به محیط زیست دهندپس چرا هکتار از باغ های مردم به دستور محیط زیست و منابع طبیعی تخریب کردند و 10 هکتار از باغی را که 16 سال قبل درست شده با خاک یکسان شده است.

 

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه محیط زیست و زیست بانان تکلیفشان این است که نگذارند به محیط زندگی مردم آسیب وارد شود،تاکید کرد:پشت پرده چه خبر است وچرا محیط زیست اقدام نمی کند و مانع از اقدامات غیرقانونی در استان نمی شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در روز ارتحال امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد:مردم باید کلام رهبر نسبت به خط امام را ترویج دهندتا مبادا مردم از آرمان های امام غافل شوند.

 

 داعش و القاعده دوشاخه منحرف و بیگانه با فقه و شریعت اسلامی است

به گزارش مروار ید نیوز ” آیت الله رکنی امام جمعه بندرلنگه در خطبه نماز جمعه این هفته پس از حمد وثنای الهی و صلوات بر پیغمبر و آل طاهرینش و توصیه به تقوای الهی و با اشاره به ماه پر فضیلت شعبانیه سخنانی را ایراد نمودند

خطیب نماز جمعه بندرلنگه در خطبه دوم با اشاره به 15 خرداد سال 42 و قیام حضرت امام علیه طاغوت گفت : ولی رژیم طاغوت کور خوانده بود این رژیم فکر می کرد با تبعید حضرت امام به ترکیه و سپس به نجف اشرف می تواند امام را منزوی نماید ولی حضرت امام در نجف به مبارزات خود در آن 14 سال ادامه داد و بر پایه ولایت فقیه شاگردانی زیادی را تربیت نمود که بعدها کارها را به دست گرفتند و سرانجام نظام سلطنتی فرو ریخت و حضرت امام پیروزمندانه به وطن بازگشتند.

امام جمعه بندرلنگه با توجه به جمع پرشور عاشقان ولایت و امامت که از راهای دور و نزدیک به منظور نکوداشت حضرت امام در حرم شریفش اجتماع کرده بودند به بعضی از سرخط های فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره نمود و گفت : اگر ملّت ایران بخواهد به آن هدفها برسد، بخواهد این راه را ادامه بدهد، باید راه امام بزرگوار را درست بشناسد، اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد.

وی اظهار کرد: یکی از اصول امام (ره) اعتماد به صدق وعده الهی و بی اعتمادی به قدرتهای مستکبر است اثباتِ اسلام ناب محمدّی و نفی اسلام آمریکایی است امام با اسلام متحجّر و هم با اسلام سکولار مرزبندی داشت مرز هر دوشاخه آمریکایی یعنی جریان منحرف داعش و القاعده و هم جریان های به ظاهر اسلامی و بیگانه با فقه و شریعت اسلامی که مورد حمایت آمریکا و اسرائیل هستند .

رکنی با بیان اینکه به همان اندازه با محاصره‌ی غزّه که محاصره‌ی ظالمانه‌ای است علیه مردم مظلوم غزّه مخالفیم، به همان اندازه با بمباران مردم مظلوم و بی‌پناه یمن مخالفیم، به همان اندازه با سخت‌گیری‌هایی که علیه مردم بحرین به‌وجود می‌آید مخالفیم،خاطرنشان کرد: مسئله فلسطین همچنان یک مسئله اصلی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است .

برخی مسئولین فقط ژست اطاعت از رهبری را می‌گیرند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه شهرستان پارسیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام راحل(ره) گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری همراه است با بصیرتی دینی و اشراف بر تمامی تحولات کشور و منطقه لذا این بیانات منشور التزام مسئولین به اطاعت عملی از فرمایشات معظم له می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی مسئولین فقط ژست اطاعت از رهبری را می‌گیرند و این در صورتی است که در عمل چنین به نظر نمی‌آید.

امام جمعه پارسیان در ادامه گفت: دست‌آورد هسته‌ای نتیجه تقدیم ۱۲ شهید است و این دانش امروز به همت شهدا بومی شده است لذا نباید این دانش به را حتی به فراموشی سپرده شود یا در مذاکرات مورد معامله قرار گیرد.

میرزایی با اشاره به جنایات تروریستی بر علیه مسلمانان شرق عربستان گفت: متأسفانه آل سعود با تزریق پول‌های نفت به بدنه ترور در خاورمیانه جریانات تند ضد اسلامی را تقویت می‌کند و بعد از افتضاحی که به بار آورده به دنبال دستگیری عوامل انفجار تروریستی مسجد شیعیان است در حالی که ریشه ترور در دستان خود حکام آل سعود است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به وضعیت مسکن مهر در پارسیان و مشکلاتی که پس از سال‌ها همچنان باقی مانده است خاطر نشان کرد: متأسفانه هرچه فریاد می‌زنیم انگار گوشی برای شنیدن وجود ندارد و مردمی که در این مسکن‌ها زندگی می‌کنند با مشکلات متعددی روبرو هستند و مسئولین باید به فریاد آنان برسند.

امام جمعه پارسیان تصریح کرد: این زیبنده دولت نیست که صدها خانواده‌ای که مسئولیت مهم فعالیت صنعتی و تولیدی در جنوب کشور را به عهده‌ دارند در بازگشت به محل سکونت خود اینچنین دست‌خوش ناملایمات قرار بگیرند.

 

اسلام سفره رنگینی از مجموعه عبادات است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، حسین حمودی خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر پارسیان با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان و لزوم توجه به عبادات در این ماه گفت: اسلام سفره رنگینی از مجموعه عبادات است و باید در این ایام به مجموعه عبادات وارده توجه ویژه کرد.

وی خاطر نشان کرد: خداوند برخی از ماه‌ها را به صورت خاص مورد توجه دارد که از مجموعه آن ماه‌ها، ماه مبارک رمضان است که انسان در این ماه می‌تواند بهترین و خالص‌ترین عبادت‌ها را به پیشگاه خداوند عز و جل عرضه بدارد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت پارسیان گفت: ماه مبارک رمضان از این جهت که بیش از ۳۰ روز نیست درست است اما در کوتاهی این روزها اسراری نهفته است که خداوند قدر و منزلت آنان را به خوبی می‌داند لذا باید در این ایام رفتاری عبادی داشته باشیم و دستورات خداوند را انجام بدهیم.

حمودی با اشاره به حکمت‌های روزه‌داری و اشاره و عنوان کرد: چه زیباست که انسان با معرفت و شناخت هرچه بیشتر این ایام کوتاه اما خاصّ را سپری کند و در آن عمل خود را قرین اخلاص کند و عبودیت عملی داشته باشد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت پارسیان گفت: یکی از معیارهای عبادت در ماه رمضان همراهی با مستمندان است و اینکه خود را در کنار آنان احساس کنیم و فقط به سیری خود و رنگین نمودن سفره خانواده توجه نکنیم.

حمودی خاطر نشان کرد: خدا را شاکر هستیم که در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دغدغه‌ای برای ماه رمضان نداریم و این رویه باید در طول سال ادامه داشته باشد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر پارسیان در پایان تأکید کرد: جامعه باید خود را مهیای ماه مبارک رمضان کند که از سری مقدمات آن رسیدگی به آراستگی و تمیزی مساجد و قرآن‌ها دانست.

 

قیام ۱۵ خرداد، سر آغاز تحوّلات و دگرگونی در ایران بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مکران نیوز،حجت الاسلام جواد غلامی با اشاره به نقش بی بدیل حضرت امام خمینی (ره)پیرامون وقایع خرداد سال 42 اظهار کرد:مبارزات سیاسی و فتاوای تاریخی امام(ره) مبنی بر نامشروع بودن رژیم پهلوی بدلیل جنایت علیه اسلام ومردم ،بود.

وی افزود: گروه های اجتماعی در سراسر ایران با انتشار اعلامیه و فتوای امام(ره)  به دفاع از امام پرداخته و ائمه جماعات برخی شهرها بمنظور اعتصاب از شرکت در نماز جمعه خودداری و بازاریان بازار را تعطیل ،همینطور با نزدیک شدن ماه محرم، شاه که از تاثیر عزاداری های حسینی(ع) بر مردم واقف بود، دستور داد در مجالس و منبرها از آیت الله خمینی از فیضیه و حوادث گذشته بحث نشود و کسی حق ندارد از لوایح شش گانه علیه شاه و اسرائیل صحبت کند و بگوید اسلام در خطر است.

حجت الاسلام غلامی با اشاره به  فتاوای امام(ره) و عزاداری پر شور مردم در ماه محرم و عاشورا خاطرنشان کرد: سخنرانی امام خمینی(ره) در روز عاشورای سال 42 و راهپیمایی روز 14 خرداد علیه رژیم پهلویبا عزاداری دستجات پنج هزار نفری و دوهزار نفری و همچنین نصب عکس حضرت امام(ره) روی علامات دسته جات، رژیم را بیش از پیش هراسان کرد و چیزی نبود که رژیم به سادگی از کنار آن عبور کند و ماموران ساواک مضطرب و پریشان شدند تا اینکه شب 15 خرداد کماندوها به منزل امام(ره) هجوم بردند ایشان را دستگیر و به تهران انتقال دادند و فردای آن روز ماموران بی پروا دست به کشتن مردم و تیر اندازی علیه انقلابیون زدند و زخمی ها را به نقاط نامعلوم منتقل می کردند و از جمله کشاورزان و کارگزارن ورامین و کرج که به دفاع از مرجع تقلید و رهبر عظیم الشان خود راهی تهران بودند در راه مورد هجوم و قتل و غارت ماموران ساواک قرار گرفتند و تا چند روز بعد نیز کشتار مردم انقلابی در محافل و خیابان ها ادامه داشت.

وی در ادامه به روایتی از امام کاظم (ع) اشاره کرد و بیان نمود:امام فرموده مردی از قم، مردم را به سوی خدا دعوت می کند، افرادی گرد او جمع می شنود که قلب های شان همچون پاره های آهن ستبر است که بادهای تند حوادث، آنان را نمی لغزاند؛ از جنگ خسته نشده و نمی ترسند، اعتماد آنان بر خداست و سرانجام کار از آن پرهیزکاران است.

امام جمعه جاسک یاد آور شد: مجموعه صفاتی که در روایت آمده، به علاوه آنچه که در روایات متعدد دیگر، پیرامون قم و ایران وارد شده است، موجب اطمینان این معنا است که مراد از صفات یاد شده، امام خمینی و یاران وی اند… بنابراین اگر پیامبر (ص) و امامان (ع) به حادثه و پیشامدی خبر دادند که منطبق بر وضع موجود باشد، معقول نیست که از آن چشم پوشی نموده و آن را بر قضیه و حادثه ای مشابه آن و یا واضح تر، که وعده پیامبر (ص) و اهل بیت او بر آن منطبق شود، حمل نماییم.

 پیروی از راه امام حفظ وحدت و تداوم سیاست‌های استکبارستیزی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،حجه الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری ضمن گرامیداشت ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) و قیام خونین خردادماه سال 1342 افزود: سخنان مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام بسیار شفاف ، قابل تحقیق و تحمل برشمرد و گفت تکلیف امروز همه ما مسئولین و مردم ، پیروی از راه امام خمینی(ره) و شهیدان انقلاب اسلامی، حفظ وحدت و ایستادگی در برابر دشمنان، تداوم سیاست‌های استکبارستیزی و تلاش در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی با حفظ عزم ملّی و مدیریت جهادی برای کاهش مشکلات و عمران و آبادی ایران اسلامی و عدم وابستگی به بیگانگان است
امام جمعه شهرستان سیریک با گرامیداشت روز جهانی محیط زیست گفت: محیط که در آن زندگی می کنیم متعلق به همه انسان هاست و کسی حق ندارد با توجه به توان ، قدرت و ثروتش نسبت به تعلق و مالکیت محیط زیست سهم تعیین و هر کاری را با حفط سلیقه شخصی خودش در محیط زیست انجام دهد برای اینکه محیط زیست جزء اموال بیت المال و دولت ها متصدی آن و مردم باید نقش نگهداری و مراقبتی در کنار دولت داشته باشند.
امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه بدون شک یکی از عوامل تاثیر گذار در پیشبرد فرهنگ و تمدن اسلامی در زمینه های مختلف آموزشی ، تربیتی و فرهنگی مساجد می باشند که جامعه اسلامی بدون آن نمی تواند نقش های فرهنگی ،تربیتی ، اخلاقی ،مذهبی و اجتماعی را ایفا نماید اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) در بدو ورود به هر شهری ابتدا اقدام به ساخت مسجد می نمود که در ابتدای ورود به مدینه مسجد قبا و مسجد النبی را احداث نمود تا بدین وسیله با اقامه نماز امور مسلمین را سازماندهی نماید.
وی در ادامه ابراز داشت: 15 خرداد روز آغاز نهضت مقدس اسلامی، روز عصیان علیه طاغوت و طاغوتیان و روزی بود که ملت ایران زیر بیرق اسلام جمع شدند و برای مقابله با دشمنان اسلام و قرآن وارد صحنه نبرد علیه ظالم و پشت رژیم ستمشاهی را به لرزه انداخت.
وی با انتقاد از عدم استقرار اداره میراث فرهنگی و صنایع دسنی در شهرستان بعد از گذشت 7 سال از شهرستان شدن سیریک با توجه به نقش و اهمیت صنایع دستی و تاثیر مثبت آن در محیط فرهنگی و اقتصادی جامعه اظهار داشت: بحران بی آبی در شهرستان و عدم برنامه ریزی متولیان و مسئولین باعث بروز مشکلات اساسی برای مردم در سطح شهر و روستاها شد که بسیاری از روستا ها در سطح شهرستان تا 20 روز یکبار آبگیری نمی شوند خواستار توجه جدی مسئولین استانی و شهرستانی با توجه به فصل گرما و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان شد.
صفایی حائری اضافه کرد: نقش همسر در زندگی انسان بسیار مهم و ارزشمند می باشد و هر مردی که بتواند طبق احادیث پیامبر (ص) با بد اخلاقی و بد رفتاری همسرش سر کند بخاطر خدا صبر و حوصله پیشه کند با هر مرحله ای که خانمش با سوء اخلاقش رفتار کند تحمل کند ثواب حضرت ایوب گناهانش را خداوند به اندازه شن های روان اطرافش پاک و می بخشد.

 

در مکتب و تفکرات امام خمینی(ره) ظلم و تعدی معنا ندارد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد 42 این روز را یکی از روزهای بزرگ و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی خواند که جوانان بسیاری در آن به خاک و خون غلطیده و جان خود را فدای کردند.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: آنچه امروز ضامن بقای انقلاب است فرمایشات مقام معظم رهبری است که در بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در راه و روش و اصول رهبری، تفکرات و اندیشه های امام راحل در رهبری امت اسلامی و تآثیر بر جهان اسلام بیان فرمودند.

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد و کم نظیر امام راحل گفت: دفاع از مستضعفان و محرومان و ایستادگی در برابر ظالمان در هر شرایط از ویژگی های ایشان بود.

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر اینکه هر کجا محرومی وجود دارد باید در کنار آن باشیم افزود: مسئولانی که به محرومان نزدیکترند باید از دستورات، تفکرات ومنویات امام راحل پیروی کرده و در خط امام قرار بگیرند.

وی به تاریخ پیش از انقلاب اشاره و اظهار کرد: در آن دوران سخت تاریخی که آینده مشخصی برای آن متصور نبود و کسی به خود جرأت حرف زدن و اعتراض نمی داد عده ای برای دفاع از دین، مرجعیت و امام به صحنه آمدند و در این مبارزه به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه شهادت شهدای 15 خرداد را زمینه ساز و مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: خون شهدای 15 خرداد در جامعه بصیرت ایجاد کرد و با جانفشانی سربازان اسلام و ایستادگی در برابر رژیم ستم شاهی که تا بن دندان مسلح بود با دست های خالی انقلاب به ثمر رسید.

وی به قیام های شکل گرفته در تاریخ که بسیاری از آن ها که سرانجامی جز ناکامی و شکست نداشت اشاره کرد و ادامه داد: بسیاری از قیام های مردمی در تاریخ به دلایل متعدد نتوانست به راه خود ادامه داده و در میانه راه به وسیله دشمنان سرکوب شد که نمونه های قیام میرزا کوچک جنگلی در گیلان، مبارزات مشروطه و ده ها مبارزه دیگر است که در آن تعداد بسیاری شهید شدند اما نتیجه آن آنچه که باید نشد و این قیام ها به وسیله رژیم های منحوس زمان خود سرکوب شدند.

حجت الاسلام علیدادی افزود: اما در این میان امام عظیم الشان ما با توفیقات الهی توانست در کنار مردم و با رهبری مدبرانه و هوشمندانه و شجاعت بی نظیر انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

نماز جمعه این هفته جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن و خدا جوی کیش در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

نقشه راه ملت ما مکتب فکری وسیاسی واجتماعی امام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام و المسلمین محمد بارانی امام جمعه بخش توکهور وشهر هشتبندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن دعوت مردم به تقوای الهی  به سخنان مهم رهبری در سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد وگفت: شاکله این سخنان برتخریب شخصیت امام ومکتب امام استوار بود چرا که در این برهه از زمان هرکسی به طریقی می خواهد امام را هماهنگ با تفکرات خود نشان دهد و حرف های را به امام نسبت میدهند که در تعارض کامل با سیره قطعی امام است لذا جا داشت که همچنین بحث مهمی مطرح شود چرا که امام عزیز ما علمدار ومظهر حرکت عظیم وتاریخ ساز ملت ایران است وطبعا تحریف شخصیت ومکتب وآرمان امام به این حرکت رو به جلو وعزت آفرین ملت ضربه جبران ناپذیری خواهد زد.

 

بارانی در ادامه تصریح کرد: نقشه راه ملت ما مکتب فکری سیاسی واجتماعی امام است، لذا ملت ما باید هوشیار باشد ودر خواب غفلت نباشیم وامام را صحیح وبدون تحریف بشناسیم همانطوریکه حضرت آقا فرمودند تحریف راه امام تلاش برای منحرف کردن صراط مستقیم ملت ایران است واگر خدای ناکرده راه امام گم یا به فراموشی سپرده شود ملت ایران سیلی خواهد خورد، وبرای جلوگیری از تحریف امام باید اصول ومبانی مکت امام باز خوانی شود.

خطیب نماز جمعه توکهور به اصول ومبانی ومکتب امام اشاره کرد وافزود: اولین اصول امام اعتقاد به اراده ونیروی مردمی بود ودر تمامی مراحل اعتقاد واعتماد به مردم داشت وبارها مردم را ولی نعمتان خود معرفی وخود را خادم مردم میدانست ودومین اصول امام حمایت جدی از محرومین ومستعضعفان بود وهمیشه خواستار عدالت اجتماعی بود وباید مسولین ما با استفاده از این اصل مکتب امام شبانه روز برای ریشه کنی فقر ومحرومیت در جامعه اسلامی تلاش کنند ولازمه این کار دور شدن از اشرافی گری وکاخ نشینی است، کسی که کاخ نشین باشد نمی تواند مدعی خدمت به محرومین باشد لذا در مکتب امام خدمت به محرومین عبادت به حساب می آید.

بارانی در ادامه به مصادف بودن این ایام با تعیین حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری ایران اسلامی اشاره کرد و عنوان داشت: این اقدام شایسته خبرگان قطعا دست لطف وعنایات الهی وامام عصر پشت آن بود و یکی از تصمیم های مهم پس از رحلت امام بزرگوار بود چرا که یکی از دغدغه های مردم بعد از رحلت امام تعیین رهبری بود ودشمنان ما نیز دندان طمع به ایران اسلامی بعد از رحلت امام داشتند اما بحمدالله با رهبری داهیانه حضرت اقا و رهبری وهدایت مدبرانه ومدیریت جهادی ایشان کشتی انقلاب در همان مسیر صحیح و پر شتاب تر به راه خود دارد ادامه میدهد وبیش از ربع قرن است که جهانیان شاهد مدیرینی متفاوت از معظم له در مقایسه با مدیریت دیگر زمام داران وحکمرانان معاصر بوده اند.

 

خطیب نماز جمعه هشتبدنی خاطر نشان کرد:  در حال حاضر همه جهان اعتراف می کنند که ایران اسلامی قدرت اول منطقه راهبردی غرب آسیاست ودشمنان ملت ما دراین سال ها استقلال وعزت ملت ما را نشانه رفته بودند اما رهبرمعظم انقلاب با هوشمندی تمام سیاست ها و راهبردهای دشمنان را یکی پس از دیگری خنثی نمودند ونمونه بارز آن فتنه سال 88 بود که دشمنان پس از 20سال و با همکاری ضد انقلاب و برخی از سست عنصران داخلی پدید آورده بودند.

وی همچنین به سالروز قیام 15 خرداد سرآغاز شروع بیداری اسلامی ملت ایران وریشه واساس حرکت انقلاب اشاره کرد واین روز راگرامی داشت.

 

کسانی که ادعای خط امام را دارند باید در مسیر اصول مکتب امام حرکت کنند

به گزارش پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام روح اله مختاری ، در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم ارتحال امام(ره) افزود: عده ای به دنبال تحریف شخصیت امام (ره) هستند، لذا در دوران قبل از انقلاب نیز دشمنان به دنبال تحریف شخصیت امام (ره) بودند که موفق نشدند،انها می خواستند چهره ای خشن و خشونت طلب بدون ملاحضه از امام به دنیا نشان بدهند .
حجت الاسلام مختاری در ادامه افزود: امام خمینی (ره) در میدان تقابل با استکبار جهانی محکم و استوار و غیر متزلزل بود و در میدان دفاع از مظلومین عالم و به طور ویژه فلسطین و مستضعفین و مردم با عطوفت و رحمت برخورد می کردند.
حجت الاسلام مختاری در ادامه تنها راه مبارزه با تحریف شخصیت امام را شناخت مبانی اصولی مکتب و مطالعه زندگانی ایشان، از فرمایشات 15 سال دوران مبارزه، سخنان 10 سال بعد از انقلاب حضرت امام و وصیت نامه ایشان می توان جستجو کرد.
وی در ادامه با اشاره به بخش دیگر سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: حضرت امام (ره)، اسلامی امریکای را نهی و اسلام ناب محمدی را به جهانیان اثبات کرد و ایشان همیشه می فرمودند اسلام امریکایی مثل سکه دو رو دارد یک روی سکه اسلام سکولار است، اسلام جدای از دین و سیاست استف و روی دیگر سکه اسلام مبارزه با مظلومین و مسلمانان جهان است.
مختاری در ادامه تصریح کرد: امام (ره) همیشه با اتکای به خداوند متعال گام بر می داشت و به وعده اللهی ایمان داشتند و در همه کارهای خود خدا را در نظر داشتند و با تمام وجود معتقد به نصرت الهی و بی اعتماد به قدرتهای استکبار جهانی بودند.
مختاری، مواضع حضرت امام (ره) چه در مسائل داخلی و چه سیاست خارجی واضح و روشن و بدون هیچ گونه رودربایستی بود و ایشان با رابطه با دنیا مخالف نبودند بلکه نسبت به خوی استکباری مستکبران بی اعتماد بودند و هیچ گاه به دنبال انها راه نمی افتادند .
امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: امام اعتقاد به نیروی مردم و مخالف با تمردهای دولت بودند و مردم را ولی نعمت خود می دانستند و همین نگاه امام باید در مسئولین نظام شکل بگیرد و در بعد مسائل داخلی می فرمودند: باید از مظلومان عالم دفاع کرد و اشرافی گری را نهی می کرد طرفدار عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن فقر و بارها به مسئولین در خصوص کاخ نشینی، اشرافی گری، تجمل گرایی تذکر می دادند، در بعد مسائل خارجی اصل مسلم مکتب امام صریحا” در جبهه مخالف ارتباط با مستکبران بود و حمایت از مظلومین عالم و هیچ ملاحظه ای امام نداشتند و هیچ گاه با مستکبران آشتی نکردند و ماها هم باید در این مسیر حرکت کنیم، و رابطه با این شیطان بزرگ را نهی می کردند و تا بن دندان هم به آن اعتقاد داشت و می فرمود امریکا امروز و دیروز شیطان بزرگ است و دشمن سر سپرده ملت ایران است.
مختاری در ادامه افزود: عده ای از نقش امریکا در عقبه تغذیه کننده رژیم طاغوت غافل بودند و لذا به دنبال این بودند که بعضی از اشخاص امریکایی را در کشور راه بدهند ولی امام دست پنهان انها را می دید لذا تعبیر بزرگ امام راحل بعد از تسخیر لانه جاسوسی مشخص شد و انجا بود که ایشان فرمودند: انقلاب دوم این کشور تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که شکل گرفت.
مختاری یاد آور شد: کشورهایی که دست پنهان جاسوسی امریکا را ندیدند مثل مصر بعد از انقلاب اخوان مسلمین خود را در دامان امریکا انداختند و این بود که این انقلاب به یک سال هم نکشید، انها رفتند و افراد نامبارک ها دوباره برگشتند و رهبران انقلابشان یا محکوم به اعدام هستند و یا اعدام شدند و این آخر عاقبت رابطه با آمریکا است.
حجت الاسلام روح اله مختاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواضع حضرت امام که با استکبار و رابطه با امریکا مخالف بودند افزود: لذا در همین چهارچوب امروز ما هم با جنایات داعش مخالفیم و در هرجایی که قرار باشد ظلم و تعدی اتفاق بیفتد و با پلیس فدرال آمریکا هم مخالف هستیم و هنوز هم مسئله فلسطین برای ملت ما یک مسئله اصلی و هیچ زمانی از دستور کار نظام م خارج نخواهد شد و مقام معظم رهبری فرمودند: مسئله فلسطین عرصه یک مجاهدت واضح و لازم است و هیچ مسئله ای ما را از این مسئله جدا نخواهد کرد.
مختاری با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که تاکید بر استقلال و نهی از سلطه پذیری است افزود: هرگاه ملتی بخواهد آزاد باشد باید استقلال داشته باشد و آزادی در کلان ملی یعنی استقلال، مگر می شود کسانی دایه دار آزادی فردی باشند و مخالف آزادی ملی ما، اینها با هم تناقض دارد و با هم سازگاری ندارند، اگر روزی ما به استقلال رسیدیم یقین داشته باشیم همه تحریم ها و مشکلات امروز در مقابل ملت ما حل خواهد شد.
امام جمعه حاجی آباد در ادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص وحدت ملی مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان مطرح کردند تاکید کردند: همه اقشار مردم ایران از شیعه و سنی و اقوام مختلف ودر کنار هم همدل و همزبان و همرا باشید، و ان اهل تسننی که مورد تائید آمریکا باشد و تشیعی که از لندن بخواهد ترویج شود همه اینها برادران شیطان و عوامل استکبار جهانی هستند، و ما با همین نگاه امسال را سال همدلی و همزبانی نام نهادیم که مردم و مسئولان در همین مسیر حرکت کنند و همه بدانند که هدف دشمن برگرداندن کشور به دوران سلطه بی غید و شرط خود در این کشور هستند، حرف دشمن و لبخند و وعده وعید های انها و تهدیدهای دشمن برای دستیابی به همین هدف یعنی سلطه بر کشور ما است، دشمن چه ان روزی که برما لبخند بزند و چه روزی که با ما در جنگ باشد همش هدفش سلطه گری بر این کشور است لذا هرکسی با این سلطه گری مخالفت بکند در مقابل آن ایستادگی می کنند.
مختاری در بخش دیگر از خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: ما به درگاه خداوند برای وجود رهبری فرزانه شکر می کنیم و همین جا اعلام می کنیم که با امام راحل بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و با حکم شهدای بزرگوارمان و تجدید بیعت با نائب امام زمان (عج) تجدید عهد و پیمان می بندیم و خواب سلطه آمریکا و غرب یک خواب تعبیر نشدنی است و مردم و مسئولین اجازه نخواهند داد و اگر کسی هم خدایی ناکرده بخواهد از این مسیر تخلفی بکند با پاسخ کوبنده این ملت مواجع خواهد شد، ملت ما خون داده اند که عزت، شرف، اعتقاداتشان و دینشان سرجاش باقی بماند، چشم و دل ملتهای دیکر به کشور بزرگ ایران است مگر کسی می تواند در این مسیر تخلف کند.
مختاری در پایان افزود: کسانی که ادعای خط امام را دارند باید در مسیر اصول امام حرکت کنند ، وصیتنامه امام را با صدای بلند فریاد بزنند و از این وصیت نامه دفاع کنند.

 

رهنمود های رهبری سرلوحه مذاکرات هسته ای باشد

 به گزارش مروارید نیوز ” حجه الاسلام والمسلمین شاکری امام جمعه بندرچارک در خطبه های این هفته بعد از دعوت به تقوای الهی به بخش پایانی حقوق اولاد در خطبه 31 نهج البلاغه از وصیت های حضرت علی (ع) به فرزندشان امام حسن مجتبی پرداختند و به ضرورت آموزش صبر به فرزند توسط والدین اشاره نمودند و با ذکر مصادیقی علمی و روایی ، فقره صبر را شرح دادند.

وی با انتقاد از والدینی که همه خواسته های فرزندان را برآورده و یا کسانی که اصلا به خواسته های فرزندان توجهی نمی کنند روش اسلامی برخورد با فرزندان در صورتی که به خواسته های فرزند اهمیت داده شود و صبر را در او نیز تبلور پیدا کند ، را بیان داشتند.

 امام جمعه بندر چارک در خطبه دوم نیز بعد از دعوت به تقوای الهی به رحلت امام امت (ره) اشاره نمودند و بخش هایی از ویژگی های شخصیتی آن عزیز سفر کرده را مطرح نمودند.

حجه الاسلام شاکری در بخش بعدی خطبه های نماز جمعه با اشاره به قیام 15 خرداد ، و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن آن را گرامی داشتند.

وی اهمیت قیام پانزده خرداد را سرآغاز قیام امام خمینی(ره) نامیدند و افزودند : امام خمینی (ره) فرمودند : من برای همیشه روز 15 خرداد را عزای عمومی اعلام می کنم.

خطیب نماز جمعه بندر چارک در بخشی سخنانشان به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در حرم امام خمینی (ره) پرداختند و و خطر تحریف امام راحل (ره) را گوشزد نمودند.

حجه الاسلام شاکری با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری درمورد حفظ امنیت کشور در اصول امام راحل ، با ذکر مصادیقی از جنایات بازرسان سازمان ملل (جاسوسان غربی ) در عراق ، از گروه مذاکره کننده کشورمان خواستند که مواظب باشند امنیت کشور به خطر نیفتند و از سخن مقام معظم رهبری عدول نشود.

امام جمعه بندرچارک در پایان خاطر نشان کردند : همه می دانند که کشور ما بخاطر همین بازرسی های سازمان ملل قربانی داده است و بهترین دانشمندان هسته ای مان را در این راه از ما گرفته اند.

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است