۱۴۰ کیلو گرم پنیر فاسد در رودان معدوم شد

مسئول بهداشت محیط شهرستان رودان گفت:  در بازدید کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان از مراکز توزیع مواد غذایی 140 کیلو گرم پنیر فاسد کشف و پس از طی مراحل قانونی معدوم شد.

120

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هرمز از رودان، یوسف دورکیش اظهار داشت: کنترل مواد غذايي در سطح عرضه توسط بازرسان بهداشت محيط انجام مي شود و در صورت مشاهده مواد غذايي تاريخ مصرف گذشته، با دستور مراجع قضايي معدوم و پرونده به مرجع رسيدگي تخلفات ارسال مي شود.
دورکیش افزود: با توجه به اطلاع رساني انجام شده به شهروندان و بازديدهاي مکرر بازرسان بهداشت محیط، موضوع عرضه مواد غذايي تاريخ مصرف گذشته کاهش یافته است، به طوري که بيشتر مصرف کنندگان مواد غذايي قبل از خريد به تاريخ مصرف توجه مي کنند و اين مسئله باعث شده است عرضه کننده هم مواد غذايي تاريخ مصرف گذشته را نگهداري و توزيع نکند.
وی با تاکید بر اینکه کارشناسان بهداشت محیط در بازدید های مستمر بر عرضه مواد غذایی بدون اغماض با واحد متخلف برابر قانون برخورد خواهند کرد، به مردم توصیه کرد: قبل از خرید مواد غذایی مورد نیاز به نوع جنس ، پروانه ساخت و تاریخ تولید و انقضاء آن و شرایط نگهداری در زیر آفتاب و یا فضای غیر بهداشتی به دقت توجه داشته باشند.
دورکیش از مردم خواست با مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را با شماره تلفن 07664223116 گزارش نمایند تا کارشناسان شبکه بهداشت و درمان رودان در اسرع وقت موضوع را پیگیری کنند.