تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 5408
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

بیانیه باشگاه پرسپولیس در اعتراض به وضعیت داوری/ آیا می شود اسم این فاجعه را اشتباه گذاشت؟

باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اظهارات حسین عسگری که روز گذشته در توجیه اشتباهات مکرر داوری مطرح کرد، اطلاعیه‌ای صادر کرده است. در این اطلاعیه آمده است: در اظهارات حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری نکاتی دیده می‌شود که نمی‌توان از کنار آنها به سادگی گذشت. ایشان به صراحت اعلام کردند، دو موقعیت تک به تک […]

باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اظهارات حسین عسگری که روز گذشته در توجیه اشتباهات مکرر داوری مطرح کرد، اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: در اظهارات حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری نکاتی دیده می‌شود که نمی‌توان از کنار آنها به سادگی گذشت. ایشان به صراحت اعلام کردند، دو موقعیت تک به تک پرسپولیس از سوی کمک داور آفساید اعلام شده است. هر چند کارشناسان داوری در این باره روی عدد سه تاکید دارند. همچنین جای بسی تاسف و تعجب است که آقای عسگری، رئیس دپارتمان داوری در مقام توجیه اشتباهات داوری و در مقام پاسخگویی به اظهارات مطرح شده از سوی مسئولان پرسپولیس به جای پرداختن به مسائل مربوط به حوزه خود که در قبال آن مسئولیت دارند به مسائل پرسپولیس پرداخته‌اند و اعلام کرده‌اند که بیش از اشتباهات داوری، اشتباهات بازیکنان پرسپولیس در از دست دادن پنج موقعیت گل در ۲۰ دقیقه اول روی نتیجه بازی تاثیرگذار بوده است. آیا درست تر این نیست که هر کس پاسخگوی مسائل مربوط به زیر مجموعه خویش باشد؟

آقای عسگری که سال‌ها در فوتبال بوده‌اند، قطعا می‌دانند وقتی بازیکن موقعیت خراب می‌کند او و مربی باید در مقابل هواداران پاسخگو باشند ولیاینکه پنالتی‌ها اعلام نشود یا به غلط با اعلام آفساید سه موقعیت یا به تعبیر خود آقای عسگری دو موقعیت گل از یک تیم سلب شود، موضوعی است که داور و دپارتمان باید به واسطه آن در مقابل مردم پاسخگو باشد که نیستند.

اینکه آقای عسگری می‌خواهند مسئولیت را متوجه بازیکن کنند یک فرار رو به جلو و توجیه کاملا اشتباهات داوران است که به حل مشکل کمکی نخواهد کرد.
به گفته خود ایشان دو موقعیت گلزنی با اشتباه داور در اعلام آفساید از پرسپولیس سلب شد. در ادامه همین بازی دو مربی تیم اخراج شدند. در چنین شرایطی دیگر برای تیم چیزی باقی نمی‌ماند تا بتواند به نتیجه لازم برسد.

رئیس دپارتمان داوری خود می‌گوید یحیی به خاطر اعتراض به داور اخراج شد، این اظهارنظر نشان می‌دهد همانطور که خود سرمربی پرسپولیس گفته است، وی هیچ توهینی نکرده است و یک اعتراض کاملا معمولی داشت که شدیدتر از آن را در بازی‌های لیگ می‌بینیم. آیا مسئولان دپارتمان داوری فکر می‌کنند، مردم نمی‌بینند که مربیان و مسئولان دیگر تیم‌های لیگ چه اعتراضات تند و شدیدی در جریان و بعد از بازی‌ها نسبت به داوری دارند اما برای آنها هیچ اتفاقی روی نمی‌دهد؟ پس چه می‌شود که در کمتر از چهار هفته، سرمربی پرسپولیس دو بار اخراج می‌شود، در حالی که توهینی نکرده است؟

در این لیگ کجا سراغ دارید که سرمربی و دستیار اول یک تیم اخراج شوند در حالی که اعتراضی معمولی داشته‌اند و این شرایط حتی صدای اعتراض بعضی کارشناسان داوری را بلند کرده است.
به راستی چگونه است که دو آفساید اشتباه اعلام می‌شود، دو مربی اخراج می‌شوند، آنگاه به جای آنکه اعتراف کنند داور با اشتباهات خود، به جریان بازی لطمه زده‌اند. فرصت‌های از دست رفته توسط بازیکنان را به رخ باشگاه و هوادارانش می‌کشند.

شما چگونه می‌خواهید جواب ۳۰ میلیون هوادار را بدهید؟ آیا این فرافکنی نیست که سعی کرده‌اید این اشتباهات مکرر را توجیه کنید و آنگاه مسئولیت آن را به گردن بازیکنان بیندازید؟
به هر حال اوضاع داوری ما ناگفته‌های بسیار دارد. در همین نیم فصل دوم پنالتی‌های مسلم پرسپولیس برابر صنعت نفت، فجر سپاسی ، سپاهان، استقلال (۳ پنالتی) نادیده گرفته شده است. بازیکن سپاهان که بنابر تائید نظرات بعضی کارشناسان داوری باید در جریان بازی اخراج می‌شد، نشد اما از سوی دیگر بازیکنان همین تیم برای بازی بعد سه اخطاره می‌شوند که به سود تیم‌های دیگری است! سه موقعیت تک به تک برابر آلومینیوم هرمزگان هم آفساید اعلام می‌شود و پاسخ این سوال روشن نیست که پرسپولیس چه قدر و تا کی باید از این شرایط لطمه بخورد. آیا اینها اشتباه است؟

آیا اشتباه نباید گاهی به ضرر و گاهی به سود یک تیم تمام شود و در مجموع تعادلی بین این دو باشد؟
آیا مدیر عامل پرسپولیس پس از بازی رفت دربی اعتراض و جنجال کرد؟ ولی اشتباهات داوری آنقدر تکرار شده اند که کاسه صبر لبریز شده است. ادامه این شرایط دیگر در طاقت مدیریت و هواداران نیست تا آنجا که کناره‌گیری از لیگ برتر تنها راه باقی مانده به نظر می رسد تا شاید معلوم شود چه اجحافی بر پرسپولیس رفته است.

سه پنالتی اعلام نشده برابر سایپا ، سه پنالتی اعلام نشده برای استقلال، سه اعلام آفساید اشتباه برابر آلومینیوم مسائلی تعجب برانگیز هستند. موضوع به همین جا ختم نمی‌شود. موارد مختلفی از محرومیت‌ها هم وجود دارد که باعث می‌شود در بازی‌های بعدی به مشکل بخوریم. مواردی بوده که باید به سود ما پنالتی اعلام می‌شد، اما نه تنها پنالتی اعلام نشد بلکه به بازیکن ما اخطار هم داده‌اند که در بازی بعد محروم شده است. بازیکن ما بدون رسیدگی به تخلفش محروم می‌شود در حالی که هیچ رسیدگی نسبت به فحاشی علیه خودش و خانواده‌اش صورت نمی‌گیرد.

برای اینکه یک تیم از پیروزی و امتیاز محروم شود، آیا کار دیگری لازم است؟ آیا می‌شود اسم همه اینها را اشتباه گذاشت؟ اشتباه تا کی؟ تا کجا؟ و تا چه میزان؟
مظلومیت پرسپولیس و هواداران در سایه این اشتباهات به اوج خود رسیده است و در این شرایط توجیهات و فرافکنی‌ها بیشتر آزار دهنده است.

آقای عسگری! جای تعجب دارد که موقعیت‌های از دست رفته توسط بازیکنان را به رخ پرسپولیس می‌کشید. شما باید پاسخگوی اشتباهات داوری باشید، آنگاه می‌پرسید چرا یک تیم گل نمی‌زند؟ این سوال را شما باید بپرسید یا اینکه کادر فنی باید از بازیکن جویا شود؟ موضوع به اشتباهات و این توجیهات خلاصه نمی‌شود. باشگاه پرسپولیس به طور مکرر تهدید به شکایت و محرومیت شده است.

از پرچم کمک داور و سوت داوری و کارت‌های زرد و قرمز به راحتی علیه پرسپولیس استفاده می‌شود اما شک نکنید صدای اعتراض بر حق باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در سایه این تهدیدها، شکایت‌ها و بی‌عدالتی‌ها خاموش نخواهد شد. در کنار آنکه از هواداران، تماشاگران و بازیکنان خود خواسته‌ایم و باز هم می‌خواهیم و تاکید می‌کنیم در سخت‌ترین شرایط هم در جریان بازی‌ها به داور احترام بگذارند. وظیفه داریم از حق پرسپولیس که پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا است دفاع کنیم.

در این راه، کوتاه نمی‌آییم و مصالحه نخواهیم کرد، چرا که نتیجه سکوت و صبوری ما در نیم فصل اول به اوج رسیدن اشتباهات داوری در نیم فصل دوم بوده است. ما پاسخی برای اعضای تیم و هواداران خود نداریم جز اینکه این صدای اعتراض را بلند و بلندتر کنیم.

بر همین اساس، به خواست مدیر عامل از سوی روابط عمومی باشگاه پرسپولیس و از طریق سایت رسمی باشگاه به زودی فیلمی از اشتباهات داوری علیه پرسپولیس و حتی معدود اشتباهات داوری که به سود پرسپولیس بوده است را منتشر می‌کنیم تا همگان بنشینند و این «فاجعه» را تماشا کرده و درباره آن قضاوت کنند. حتی اگر لازم باشد فیلمی از اشتباهات داوری که به نفع بعضی تیم‌های خاص اتخاذ شده است را نیز منتشر خواهیم کرد.

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=5408
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,259 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل