تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 5365
تاریخ انتشار:شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

مقاصد سیاسی اصلاح طلبان در تخطئه احکام مفسدین اقتصادی

آنهایی که فتنه ۸۸ را هنوز باور نکردند و شاید اظهار به باور آن، به بریدن نان و مقام در درون حزب، برای آنها نتیجه شود، حال دستگاه قضایی را متهم به سیاسی کاری در امر قضاوت می کنند که استوار در راه رسیدگی به خاطیان و منحرفین و مفسیدین، قاطعانه قدم بر می دارد […]

آنهایی که فتنه ۸۸ را هنوز باور نکردند و شاید اظهار به باور آن، به بریدن نان و مقام در درون حزب، برای آنها نتیجه شود، حال دستگاه قضایی را متهم به سیاسی کاری در امر قضاوت می کنند که استوار در راه رسیدگی به خاطیان و منحرفین و مفسیدین، قاطعانه قدم بر می دارد و آقازاده و غیرآقا زاده هم در جلوی چشمان آن یکسان است.

 عدالت ویژگی اساسی یک نظام تمام قد اسلامی‌ای چون ایران است. این ویژگی در پرتو تمام فعالیت‌ها و اقدامات و نظرات، در مکانی چون قوه قضائیه به منصه ظهور می رسد.

امروز  این سازمان عدل گستر به اوج عدالت خود در زمینه رسیدگی به پرونده خاطیان و مفسدینی که، کرده آنها به مساوات اضمحلال جان و مال و آبروی بسیاری از ملت شریف، رسیده است.

رسیدگی به بزرگ پرونده فساد اقتصادی در کشور که به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی ختم شده  توسط این دستگاه قضاوت در کشور، جزء افتخارات عظیم آن محسوب می شود.

رسیدگی بی تسامح و تساهل باعث صدور احکامی همچون قصاص ۴ سرکرده اصلی آن شد که مه آفرید امیرخسروی مرد معروف و مفسد این پرونده بود که به همراه سه نفر دیگر پرونده، به حکم قصاص محکوم گشت.

بازتاب این امر در رسانه های بیگانه و اپوزیسیون به عنوان یک انتقاد اساسی به قوه قضاییه بوده است که روند این انتقاد را علاوه بر آن رسانه ها، در داخل کشور، توسط قشر معلوم الحال اصلاح طلب نیز در معرض تخطئه قرار گرفته است.

زیباکلام در مطلبی فاقد سند، قوه قضائیه را متهم به تبلیغات سیاسی در این پرونده می کند و با لحنی به غایت نهی از استدلال می نویسد: دادگاه از همان ابتدا می خواست نشان داده شود که مفسدین اقتصادی بزرگ، توطئه گران و ستون پنجم دشمن هستند… دادرسی بیش از آنکه برای کشف حقیقت و رسیدگی به عدالت باشد، اصراری بود برای اثبات گناهان کرده و ناکرده گروه امیرمنصور آریا و تطهیر دامن نظام از شایعات و مطالب ناروایی که بر سر زبان افتادن ماجرای اختلاس سه هزار میلیارد تومانی به وجود آورده بود. و از سویی مه آفرید خسروی را به عنوان یک کارآفرین به حساب می آورد که اعدام آن را به صلاح کشور نیست.

همچنین روزنامه‌ای مانند شرق، با قرار دادن تیتری با عنوان شمارش معکوس برای دادگاه قضات «کهریزک»،اصل دادگاه را بر علنی بودن آن دانست. روزنامه بهار نیز همسو با روزنامه شرق نیز خواستار علنی بودن دادگاه کهریزک بود.

این قشر با بیان سیاسی کاری در امر قضاوت، احکام مفسیدن اقتصادی را ناعادلانه حساب می کنند و از سویی خود را همیشه از موضعی بالاتر قرار می دهند و اظهاراتی مبنی بر اجرای علنی دادگاه کهریزک می کنند که این خود نمایش بارز دخالت افکار سیاسی در اظهار نظرهای این قبیل افراد است.

هیچ بحثی در رسیدگی پرونده کهریزک نیست و نظام موضع قاطع خود را در برابر آن اتخاذ نموده است. رهبر معظم انقلاب با اشاره به سخنان دانشجویان درباره لزوم پیگیری دستور رهبری در برخورد با حادثه کوی دانشگاه و مسئله کهریزک می فرمایند: در حوادث پس از انتخابات تخلفات و جنایاتی صورت گرفته است که بطور قطع با آنها برخورد خواهد شد.(دیدار با دانشجویان۴/۶/۸۸)

تحلیلی که امروز از زبان فردی همچون زیباکلام که خود را تئوریسین اصلاحات تلقی می کند زیاد دور از انتظار نیست. زیباکلام در تحلیل خود مه آفرید خسروی را فردی کارآفرین معرفی می کند که خدمات زیادی را به این مرز و بوم روا داشته است و اعدام آن را به مصلحت نمی داند.

سوالی که باید پرسید این است که آقای مه آفرید خسروی، این کارآفرینی را به قیمت چه چیزهایی بدست آورده است؟مگر این نیست که پشتوانه مالی هزاران فرد را که شاید برای ریال به ریال آن زحمات بسیار و طاقت فرسا کشیده باشند، به حساب سرمایه این فرد می رسد؟ وامها و تمام دریافتی های این فرد چگونه حاصل شده؟ آیا غیر از این نبوده است که حقی را نادیده گرفته اند و آن را پایمال کرده باشند؟

۳۰۰۰ هزار میلیارد اختلاس با وجهه نظام چه کرد؟ در آمارهای جهانی از منظر فساد اقتصادی و مالی چند پله نزول کردیم؟

آقای زیباکلام و تمام کسانی که دیروز این اختلاس را پتکی بر سر عملکرد دولت و نظام قرار داده بودید، چه شده است که امروز حامیان مفسیدین شده اند؟

جواب ساده است چرا که امروز این اظهار نظر و قضاوت این قشر است که رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته نه دستگاه قضا!

آنهایی که فتنه ۸۸ را هنوز باور نکردند و شاید اظهار به باور آن، به بریدن نان و مقام در درون حزب، برای آنها نتیجه شود، حال دستگاه قضایی را متهم به سیاسی کاری در امر قضاوت می کنند که استوار در راه رسیدگی به خاطیان و منحرفین و مفسیدین، قاطعانه قدم بر می دارد و آقازاده و غیرآقا زاده هم در جلوی چشمان آن یکسان است.

آقا زادگان اکبر هاشمی رفسنجانی بدون کوچکترین اغماض یا تساهلی به اوین  منتقل گشتند و شاید اکثریت در آن برهه از عدم رسیدگی به پرونده این افراد اطمینان حاصل کرده بودند.

فرهاد نظریان سامانی

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=5365
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,782 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی