تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 4990
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

معرفی عامل اصلی حادثه قم

به گفته یک سایت، عامل اصلی حادثه قم حجت‌الاسلام ش نام دارد؛ با توجه به عکس دو روحانی که در بین معترضان به لاریجانی دیده می‌شود، احتمالا شناسایی حجت الاسلام ش کار چندان سختی نباشد/ یک اصولگرا هم گفته که اصلاح‌طلبان رأی‌گیری کرده‌اند و کاندیدای آنان و نام وی هم مشخص شده است/ رئیس جمهور […]

به گفته یک سایت، عامل اصلی حادثه قم حجت‌الاسلام ش نام دارد؛ با توجه به عکس دو روحانی که در بین معترضان به لاریجانی دیده می‌شود، احتمالا شناسایی حجت الاسلام ش کار چندان سختی نباشد/ یک اصولگرا هم گفته که اصلاح‌طلبان رأی‌گیری کرده‌اند و کاندیدای آنان و نام وی هم مشخص شده است/ رئیس جمهور هم این بار به جای زنده باد بهار گفت زنده باد پاییز!

به گزارش هرمز ، هاشمی ها در ساعات گذشته اگر نه بیشتر از دولت اما در حد و حدود دولتیان در اخبار سیاسی کشور حضور داشتند. پدر و پسران هاشمی هر سه مصاحبه هایی سیاسی انجام دادند. پدر خاندان هاشمی به انتقاد از آشکار شدن اختلافات قوا پرداخت و گفت با وجود فراز و نشیب ها، ضعف ها و قوت ها، قوا و ارگان های جمهوری اسلامی همواره تلاش داشته اند هدف اصلی نظام ـ که نزدیکی فرهنگی به مکتب اهل بیت و ترویج اخلاق اسلامی بود ـ تا حد امکان حفظ شود. هاشمی همچنین گفت، متأسفانه برخی سوءتدبیر ها و مدیریت ها ما را از این هدف دور کرده و لازم است، شجاعانه اشتباهات را اصلاح کرد تا آرمان های اصیل امام راحل و نظام اسلامی احیا شود.

اما در سوی دیگر شهر، یک هاشمی دیگر، یعنی محسن هاشمی سخنانی انتخاباتی بر زبان راند و ضمن تأکید بر کاندیداتور نشدن پدر گفت که به دلیل تغییرات سریع، نتایج انتخابات را نمی توان پیش بینی کرد؛ سخنی که از آن می توان نشانه هایی از تحول در جبهه انتخاباتی نزدیکان پدر هاشمی ها را یافت، زیرا تغییراتی که به زعم محسن هاشمی خیلی سریع رخ می دهد، بیش از آنکه در جبهه اصولگرایی باشد، شاید در جبهه نزدیکان هاشمی رخ دهد.

شاهد این ماجرا هم سخنان دو پهلوی دایی پسران هاشمی در مورد کاندیداتوری آیت الله هاشمی است؛ آنجا که حسین مرعشی می گوید، آقای هاشمی از شخصیت های تأثیر گذار نظام است و نمی تواند نسبت به انتخابات بی تفاوت باشد و این سخن در کنار تغییرات سریع مورد نظر محسن هاشمی یعنی قرار است اتفاقاتی بیفتد. سومین هاشمی یعنی مهدی هم که مصاحبه کرده و از ممنوعیت مصاحبه سیاسی خود سخن گفته است.

اما به جز هاشمی ها هنوز حادثه روز بیست و دوم بهمن قم داغ است و علاوه بر موج محکومیت ها و اعلام بازجویی از برخی مسببان آن، خبری در مورد عامل اصلی این حادثه منتشر شده است.

به گفته یک سایت، عامل اصلی حجت الاسلام ش نام دارد و یکی از سایت های خبری در مورد وی چنین نوشته است: حجت الاسلام «ش» جلوی مسجد اهل بیت قم تجمعی ترتیب  داده و شعارهایی علیه رئیس مجلس و مخالفان دولت سر می دهند و حتی این جمع را به سمت مسیر حرکت علی لاریجانی نیز می کشانند که او مجبور به تغییر در مسیر خود شده و از درب دیگر وارد حرم حضرت معصومه می شود. اما این عده که تعداد آن ها نزدیک صد نفر گزارش شده به محل سخنرانی علی لاریجانی می روند تا نگذارند صحبت های او تمام شود. برای این هدف، نه تنها شروع به فریاد زدن و شعار دادن می کنند، بلکه طی اقدامی عجیب شروع به پرتاب مهر و در نهایت کفش و نعلین به سمت رئیس مجلس شورای اسلامی می کنند تا او نتواند در جایگاه سخنرانی خود بماند. این سایت خبری می نویسد که حجت الاسلام ش در حوادث مشابه هم نقش داشته است. با توجه به عکس دو روحانی که در بین معترضان به لاریجانی دیده می شود احتمالا شناسایی حجت الاسلام ش کار چندان سختی نباشد.

اما به هر حال در ساعات گذشته، این دولتی ها و اعضای جبهه پایداری از جمله حجت الاسلام آقا تهرانی بودند که به محکوم کردن حادثه قم پرداختند.

پیش از بررسی تحولات انتخاباتی طبیعتا خبرهای سیاسی دولت هم قابل توجه است که دولت به هر حال مهم ترین بازیگر سیاسی کشور است. جمله زنده باد بهاری که رئیس جمهور در پایان سخنرانی خود از آن استفاده کرد، مقامات دولتی را مجبور به پاسخگویی در این زمینه کرد. استفاده پیاپی و تبلیغاتی روزنامه وابسته به سازمان تأمین اجتماعی که به طرفداری از اسفندیار رحیم مشایی مشهور است، از جمله زنده باد بهار ، رئیس جمهور و نزدیکانش را در موضعی دفاعی قرار داد؛ تا جایی که امیری فر، رئیس شورای سیاستگذاری فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ضمن رد تبلیغاتی بودن این شعار این عبارت زنده باد بهار را با بیان این جمله به رهبر انقلاب ! نسبت داد:

«امیری فر با بیان اینکه شعار زنده باد بهار را نیز مقام معظم رهبری در سال ۷۶ به کار برده است، به سخنان معظم له اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری ۲۰ بهمن ۷۶ فرمودند دوستان انقلاب همیشه بهار هستند و خزان راه ندارد. کسانی که می گویند بهار انقلاب تمام شده، خودشان دچار پژمردگی هستند».

اما اسفندیار رحیم مشایی با اشاره برخی اظهارنظر ها درباره شعار «زنده باد بهار» نظر دیگری دارد و بر این باور است که منظور رییس جمهور از به کار بردن این جمله، امام زمان (عج) است.

وی در پاسخ به اینکه «برخی معتقدند شعار «زنده باد بهار» شعار تبلیغاتی شماست که آقای احمدی نژاد هم آن را تکرار می کند»، گفت: تبلیغات انتخابات چه چیزی است؟! منظور آقای احمدی نژاد از عبارت «زنده باد بهار»، امام زمان (عج) است و این یک چیز روشن است.

اما از همه جالب تر واکنش خود رئیس جمهور به پرسش خبرنگاران درباره عبارت زنده باد بهار بود. وی به خبرنگاران گفت: مگر همه چیز در این مملکت انتخاباتی است؟ من در آن سخنرانی درباره امام زمان (عج) صحبت کردم، شما بگویید زنده باد پاییز!

اما در جبهه هواداران دولت هم اتفاق قابل توجه دیگری هم رخ داد و آن سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در جمع اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور بود؛ آنجا که در بندهای پیانی سخنرانی خود گفت: «خدایا شاهد باش که ما به هر کسی دلبسته باشیم در عرض یک هزارم ثانیه حاضریم دل از او بکنیم، به خاطر اینکه او دل از ولایت کنده است. رهبری فرمودند اختلاف افکندن خیانت به ملت است. کسی که خیانت می کند باید دل از او بکنیم»! این جملات نیاز به هیچ تفسیری ندارد.

اما در عرصه انتخابات این روز ها، روز کاندیداهای درجه دوم و سوم انتخابات است. در این میان خبری منتشر شد که ظاهرا قرار بوده منوچهر متکی در مشهد اعلام کاندیداتوری کند که در نهایت هم این کار انجام نشد. پور محمدی هم که در زمره همین کاندیداهای سطح میانه قرار دارد نیز گفت کاندیدای واحد که تنها فرمول انتخاباتی نیست، انتخابات آرایش خاص خود را دارد و شاید کاندیدای بیشتر فضای سیاسی را شاداب تر کند و باید منتظر ماند تا آن زمان چه اتفاقی می افتد.

جبهه پایداری هم که بناست به قول خودشان پنجشنبه همایشی گفتمانی برگزار کنند، احتمالا حول کاندیداهایی همچون حداد عادل و باقری لنکرانی خواهند چرخید. اگر پایداری ها حداد عادل را به عنوان کاندیدای مطلوب خود معرفی کنند، تقریبا باید گفت دو عضو دیگر ائتلاف ۱+۲ آچمز خواهند شد و بناچار آنان نیز به سمت گزینه پایداری ها حرکت کنند. اگر جبهه پایداری در موقعیتی قرار بگیرد که بتواند ائتلاف ۱+۲ را تحت الشعاع تصمیم گیری خود قرار دهد، از هم اکنون نباید چشم انداز روشنی برای این ائتلاف در نظر گرفت.

 

ائتلافی که محسن رضایی در جمع دانشجویان تبریزی نقدهایی جدی بر آن و سازکار و تشکیل آن وارد کرد و گفت: مدیریت کشور از حالت جناحی به مدیریت فردی رسیده است. مدیریت جمعی دچار سیر نزولی شده است و باید به سمت مدیریت جمعی حرکت کنیم؛ آن هم نه با این ائتلاف هایی که چند نفر نشسته و در پشت پرده تصمیم می گیرند و به بقیه دیکته می کنند. اگر این گونه مدیریت ها و ائتلاف ها کارساز بود، نباید الان در کشور مشکلی وجود داشت، با این روش ها نمی توان به مدیریت دسته جمعی رسید.

رضایی اشاره ای هم به ائتلاف ۲+۱ داشت و راهکار خود به دوستانش درباره این ائتلاف را نیز یادآوری کرد و گفت: من به این دوستان پیشنهاد دادم که اگر مایل به ائتلاف هستید جمعی چهارصد نفره از نخبگان کشور اعم از حوزوی، دانشگاهی نمایندگان مجلس و مدیران سابق نظام را در یک جا گرد آورید و تا نفرات ائتلاف با حضور در این جمع و ارائه برنامه برای اداره کشور و حل مشکلات بحث کنند و در آخر رأی و نظر این جمع ملاک این باشد که چه کسانی محور ائتلاف باشد و باقی افراد در کنار این ها کار کنند.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نیاز دیگر امروز کشور ما نیاز به گفت وگو و تحمل پذیری در سطوح گوناگون شده است. امروزه در کشور ما معضل تحمل پذیری و گفت وگو به مشکل بزرگی تبدیل شده که از سطح خانواده تا سطح مسئولان وجود دارد. وی با بیان اینکه چرا همدیگر را تحمل نمی کنیم، گفت: گفت وگو به این معنی نیست با هم رقابت نکنیم و یا عقیده خود را کنار بگذاریم، بلکه به معنای آن است که ما می خواهیم در کنار هم و با هم زندگی کنیم و مشکلات را با هم حل کنیم.

اما خبر انتخاباتی ساعات گذشته جبهه اصلاحات را نه یک اصلاح طلب که یک راستی سابق یا همان اصولگرای کنونی اعلام کرده است و آن هم کسی نیست، جز محمد حسن غفوری فرد . وی درباره نامزد اصلاح طلبان در انتخابات گفت: اصلاح طلبان قرار بود پنجشنبه نامزد خود را معرفی کنند که این کار را نکرده اند؛ ظاهرا رأی گیری انجام شده و محمدرضا بهشتی بالا ترین رأی را داشته است.

منبع : تابناک 

انتهاتی پیام / ک ۱۱۰

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=4990
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,249 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل