تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 4890
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

تربیبون آزاد سبک زندگی / گفتگو دو طرفه

 روابط زناشویی خانواده  نظر ما چنین است آیا شما نیز موافق با نظر ماهستید ؟ لطفا برای مابنویسید. نظر اول ما این است که : روابط زناشویی خانواده یکی از پایه ای ترین نهاد اجتماعی ،کارکردهایی دارد مهم‌ترین کارکرد آرامش است . فلسفه ازدواج ، و تشکیل خانواده که انسان‌ها بتوانند زندگی در کنار هم […]

 روابط زناشویی خانواده 

نظر ما چنین است آیا شما نیز موافق با نظر ماهستید ؟ لطفا برای مابنویسید.

نظر اول ما این است که : روابط زناشویی خانواده یکی از پایه ای ترین نهاد اجتماعی ،کارکردهایی دارد مهم‌ترین کارکرد آرامش است . فلسفه ازدواج ، و تشکیل خانواده که انسان‌ها بتوانند زندگی در کنار هم با آرامش و امنیت روان شناختی تجربه کنند .

 نقطه دوم فرزندپروری موفق و سالم یکی دیگر از کارکردهای خانواده است . زن و شوهر بنا بر این است، که از طریق ایجاد یک انسجام دو نفر ه در واحد بسیار بسیار بنیادی و مهمی به نام خانواده بتوانند فرزندان سالم شاداب و موفقی را تربیت بکنند.

خانواده بستری برای خود شکوفایی است  و خود شکوفایی شاید به یکی از مهم‌ترین نیازهای روان شناختی انسان‌ها است . انتقال فرهنگ و هنجارهای اجتماعی شاید یکی از مهم‌ترین کارکرد های اجتماعی خانواده است  و در کل بررسی و تأمل در این کارکردها نشان می‌دهد که خانواده و زن و شوهر به عنوان ارکان بسیارکلیدی و مهم در تشکیل خانواده نقش بسیار کلیدی و محوری را در ایجاد و انجام این کار کرد‌های مهم دارند.

پس چرا در اطرافمان گهگاهی خبر های خیلی مثبتی  در این زمینه نمی شنویم؟

چرا روانشناسان  از دیدگاه روانشناختی  با معضل و مشکلی تحت عنوان  طلاق عاطفی و طلاق قانونی  مواجه هستند؟

طلاق عاطفی طلاقی است که زن و شوهر درحالی که با هم  زندگی می کنند و زندگیشان قانونی است اما ارتباط شان  بجای آرامش ، تنش زا است.بجای اینکه ارتباط به پرورش فرزندانی شاد و موفق  منجر شود به ایجاد آسیب های روحی و روانی برای فرزندان منجر می شود.

تبعات طلاق عاطفی بیشتر از طلاق قانونی است؟

علت هایی که باعث می شود از ان نقطه طلاق عاطفی شکل بگیرد را نام ببرید؟

با این جمله  یا کلمه موافق هستید که عشق ملاتی است در زندگی  زن و شوهرکه اگر وجود داشته باشد به زندگی و رابطه دوام و قوام می دهد و اگر نباشد آن رابطه با کوچکترین  مشکل خیلی راحت در معرض تهدید و جدایی و تخریب است ؟

اعتقاد ما اینست که عشق از جنس یک توانش و ظرفیت است ، عشق آمیزه ای از منطق و احساس  در کنار یکدیگر است. بنابر این داشتن عشق ، بهمراه مهارتهای مراقبت از عشق  توسط زن و شوهر می توانداز آسیب دیدن واز بین رفتن  زندگی جلوگیری نمود. به شرط داشتن مهارت و مراقبت  از عشق می شود این توانائی را قوی تر نمود و کار کردهای موثر تردر رابطه با ارتباطات زناشوئی و فرزندان برقرار کنیم.

مفهوم انسجام و یکی شدن زن و شوهر  به این معنا که زن و شوهر   رابطه ی شان  مانند این مثال باشد عین سالاد در عین حالی که با هم  یکی هستند اما هویتشان  قابل تشخیص است به نظر ما این یعنی اتحاد و یکی شدن  سالم  نظر شما در این رابطه چیست؟

انتهای پیام / ک ۱۰۱،۱۱۱

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=4890
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,251 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل