تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 3844
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

رهبر معظم انقلاب تبیین کردند: جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان در تعارض است؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی […]

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی
مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند
واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به جنایت اهانت به چهره منور خاتم پیامبران، حضرت محمد مصطفی (ص) تأکید کردند: ملت‌ها با شناخت سیاست‌های اسلام ستیزانه استکباری و صهیونیستی، انگشت اتهام خود را به سمت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی گرفته‌اند و سردمداران این کشور‌ها، باید با جلوگیری از این گونه کارهای جنون‌آمیز، عملاً ثابت کنند که در این جرم و جنایت بزرگ، شریک نیستند.

به گزارش «تابناک» رهبر انقلاب اسلامی، با یادآوری احساس عقب ماندگی دشمنان اسلام در «رویارویی با ملت بزرگ ایران و حرکت جوشان و خروشان بیداری اسلامی» افزودند: این مسأله باعث شده است که دشمنان امت اسلامی به کارهای دیوانه‌واری همچون حادثه اخیر دست بزنند.

ایشان این حادثه را از جمله عبرت‌های ماندگار تاریخ دانستند و خاطرنشان کردند: سردمداران نظام‌های استکباری، در حالی که از محکوم کردن این جنایت خودداری می‌کنند و وظایف خود را در مقابله با این جرم بزرگ انجام نمی‌دهند، ادعا می‌کنند در این حادثه دخیل نبوده‌اند.

رهبر انقلاب افزودند: البته ما اصراری نداریم دست داشتن آن‌ها را در این جنایت اثبات کنیم؛ اما شیوه‌های سیاستمداران آمریکا و برخی اروپایی‌ها، آنان را در افکار عمومی ملت‌ها، مقصر کرده است و آنان باید نه با زبان که با عمل، خود را از این جرم سنگین تبرئه کنند.

ایشان با یادآوری انگیزه‌های ضداسلامی در دستگاه‌های استکباری افزودند: به علت همین انگیزه‌هاست که مستکبران جلوی اهانت به اسلام و مقدسات را نگرفته‌اند و نخواهند گرفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند.

وجود خطوط قرمز مشخص در غرب برای جلوگیری از هر گونه تعرض به اصول استکباری از جمله این واقعیت‌ها بود.

رهبر انقلاب این پرسش را مطرح کردند که آیا کسی باور می‌کند در کشورهایی که با شدت و خشونت تمام، جلوی تعرض به اصول استکباری گرفته می‌شود، جلوگیری از اهانت به مقدسات شریف اسلام، مخالفت با آزادی بیان باشد؟

ایشان خاطرنشان کردند: در بسیاری از کشورهای غربی، کسی جرأت نمی‌کند رویداد مجهول الحال هولوکاست را زیر سؤال ببرد و یا درباره سیاست‌های زشت اخلاقی استکبار از جمله همجنس بازی مطلبی منتشر کند، چگونه است که در این مواقع، آزادی بیان محلی از اعراب ندارد اما اهانت به اسلام و مقدسات اسلام تحت عنوان دروغین آزادی بیان، آزاد است؟

رهبر انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها را دیکتاتورپرور نامیدند و با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ و ده‌ها ساله آمریکا از حسنی مبارک دیکتاتور مصر، محمدرضا پهلوی دیکتاتور ایران و دیکتاتورهای کنونی منطقه افزودند: با این کارنامه سیاه، آمریکایی‌ها چگونه ادعای دمکراسی خواهی و حمایت از آزادی سر می‌دهند؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تظاهرات اعتراض آمیز ملت‌ها به سمت مراکز سیاسی ـ اجتماعی آمریکا در کشورهای گوناگون را نشانه تنفر عمیق آن‌ها از سیاست‌های استکباری و صهیونیستی خواندند و خاطرنشان کردند: دلهای ملت‌ها از آمریکا پر است. به همین علت هنگامی که مثل حادثه اخیر، موردی و منفذی پیدا می‌شود، این خشم و نفرت بروز عمومی می‌یابد.

ایشان در پایان این بخش از سخنانشان تأکید کردند: بی‌گمان، خورشید اسلام در رویارویی مستکبران با این دین الهی، تابناک‌تر از همیشه خواهد درخشید و پیروزی از آن امت اسلامی خواهد بود.

فرمانده کل قوا در سخنان خود در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، همچنین حضور در نیروهای مسلح از جمله ارتش را راهی نورانی و پرافتخار برشمردند و افزودند: جوانان عزیزی که با «انگیزه و عشق و بصیرت»، وارد این میدان می‌شوند، «ستایش ملت، سربلندی دنیوی و اجر الهی» را نصیب خود می‌سازند.

ایشان ایران امروز را دریای موّاجی از «عشق به پیشرفت و میل به تحرک و ابتکار و نوآوری» دانستند و خاطرنشان کردند: هر چه می‌گذرد، اهمیت و ارزش تاریخی تلاش در بنای جمهوری اسلامی و استحکام بخشیدن به این بنا بیشتر آشکار می‌شود که در این زمینه، نیروهای مسلح، وظایفی بزرگ بر عهده دارند.

در این مراسم در آغاز ورود رهبر انقلاب اسلامی، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران نواخته شد

ایشان همچنین با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز اسلامی و انقلاب و ایران ادای احترام کردند.

فرمانده کل قوا، سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

رهبر انقلاب اسلامی، در این مراسم همچنین از خانواده معظم شهید ناوسروان ناصر مقدم تجلیل کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با دادن دانشنامه به نماینده دانش آموختگان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، به فرماندهان، استادان، پژوهشگران، دانش آموختگان و دانشجویان نمونه، جوایزی اهدا کردند.
نماینده دانشجویان جدید نیز از دست فرمانده کل قوا، سردوشی خود را دریافت کرد.

قرائت سوگندنامه دانشجویان جدید، دادن پرچم به نمایندگان دانشجویان جدید، سرود دسته‌جمعی و رزمایش میدانی، از دیگر برنامه‌های مراسم امروز بود. مکث زیر صدا
در ادامه مراسم، یگان‌های حاضر در میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر از مقابل جایگاه رژه رفتند.

در این مراسم، همچنین امیر سرلشکر عطاءالله صالحی، فرمانده کل ارتش با خیر مقدم تأکید کرد: ارتش در اوج توانمندی، همچون همیشه آماده دفاع از مرزهای مبارک جمهوری اسلامی و ملت قدر‌شناس ایران است.

امیر جعفری تهرانی، فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزش‌های تخصصی، علمی دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه بیان کرد.
در ادامه این مراسم، دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر در حضور فرمانده کل قوا، تمرین دریایی کردند.

نابودی یگان‌های شناور دشمن فرضی از سطح و زیرسطح، آزادسازی کشتی ربوده شده، تصرف یگان شناور دشمن از هوا، پرش غواصی از بالگرد و «پاکسازی، مین‌ریزی و دفاع از ساحل» از جمله بخش‌های این تمرین دریایی دانشجویی بود.

در تمرین دریایی، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، توضیحات لازم را بیان می‌کرد. رهبر انقلاب امروز همچنین از شبیه ساز زیر سطحی کلاس غدیر، بازدید کردند؛ این شبیه ساز کاملاً بومی در سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ساخته شده است. در این باره باید گفت که شبیه‌ساز‌ها نقش مهمی در آموزش علمی عملیاتی دانشجویان نیروی دریایی دارند.

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=3844
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل