تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 3745
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

آگاهی دادن و شناخت در تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

فکر تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها نیازمند آگاهی و شناخت دانشجویان ،همراه با برخورد اخلاق مدارانه،عاطفی و ایجاد انگیزه قلبی است. خبرنگار حکمی نیوزدر گفتگو اختصاصی با یکی از کارشناسان رشته علوم تربیتی  پیرامون تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها ،کارشناس علوم تربیتی به نام م.پ گفت:ما در تقاطع حساس و مهم از تاریخ قرار داریم،یکی […]

فکر تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها نیازمند آگاهی و
شناخت دانشجویان ،همراه با برخورد اخلاق مدارانه،عاطفی و ایجاد انگیزه قلبی است.

خبرنگار حکمی نیوزدر گفتگو اختصاصی با یکی از کارشناسان رشته علوم تربیتی  پیرامون تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها ،کارشناس علوم تربیتی به نام م.پ گفت:ما در تقاطع حساس و مهم از تاریخ قرار داریم،یکی از حساس ترین و خطیر ترین مقاطع در حال حاضر است که لحظه به لحظه آن دارد تاریخ ساز و سرنوشت ساز آینده ما می شود.

وی اینگونه ادامه داد که بشریت در آستانه یک رخداد و واقعه ی عظیم قرار دارد که دانشجویان و دانشگاهیان کشور ایران نیز از آن مستثنی نیستند و باید توجه نمایند که نبرد بین جهان اسلام و جبهه استکبار به مرور با گسترشی در ابعاد و دامنه ها و تغییر ماهیت رو به رو شده است.

واقعیت این است که سیر تحولات حال و آینده را نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که استکبار به شکل همه جانبه،تکامل یافته تر، وسیع تر،با پیچیدگی بیشتر وارد جنگی جدی تر با ما شده است و ما در این ۳۳سال شاهد آن بودیم،البته دارد آخرین تلاش های خود را انجام می دهد که موفق هم نخواهد شد،اما لازمه هوشیاری و مراقبت برای ما الزامی است.

اولین برخورد های دنیای استکبار به خصوص آمریکا و عوامل سیاسی وابسته تحمیل جنگ تحمیلی بود که یک نمایش سخت افزاری در نقطه آغازین تولد انقلاب بود اما امروز از جنبه سخت افزاری به نبردهای  اقتصادی به تهاجمات فرهنگی گسترده به تحریک،دست کاری و آشوب دست زده است.

ایشان در ادامه چنین گفت که دشمن در نهایت ورود به حوزه یک نبرد علمی برای جلوگیری از موفقیت ها و گشاندن نظام به سمت انزوای سیاسی ارعاب نظامی ،عملیان روانی،تحریم اقتصادی در حال تلاش گسترده است،لذا دامن زدن به پاره ای از مسائل بدون فکر و بررسی نیازها و الزامات کمک به دشمن است.

کارشناس علوم تربیتی هرمزگانی گفت برای رسیدن به آگاهی جهت ایجاد انگیزه و خواست قبلی تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها که متاسفانه با عملکرد سلیقه ای پاره ای از افراد ،چراغ سبز هایی برای دشمن است،کار را با مشکل در حال حاضر  مواجه نموده است.

استکبار به دنبال گرفتن هویت اسلامی انقلابی از جونان ماست،علم را از بچه ها ما می خواهد بگیرد،به واسطه سمت و سو دادن جوانان پاک دانشجو به مسیر فساد و امیال پوچ.لذا ما باید ۱-هوشمندی در رابطه با ماموریت فلسفه ی وجودی تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها را بیشتر توجه کنیم ۲-انطباق دانشگاه و انجام تحول پویای فعالیت های درون دانشگاه بهشکل برنامه ای بستر ساز،قابلیت ساز در مسیر الزامات و چشم انداز علمی ، دینی و مذهبی دانشگاه های کشور اسلامی ایران ببینیم.

وی اشاره کرد که کا باید سعی کنیم برخوردی بخشنامه ای و بروکراتیک در مسئله تفکیک جنسیتی  در دانشگاه ها نداشته باشیم اما سعس کنیم برخورد اخلاقی،عاطفی و قلبی داشته باشیم.

این کارشناس ادامه داد می بایست کلیه اساتید و مدیران دانشگاه ها ،دانشجویان نسبت به نیاز تحول و تعالی با تفکیک جنسیت د دانشگاه ها با قدامات آگاهی دهنده ، شناخت دهند و احساس اهمیت را در درون آنان زنده نگه داریم.

به نتیجه ایمان داشته باشیم و خدا را هم ناظر بر همه اعمال و فعالیت های خود بدانیم.


وی ادامه داد:انگیزه انجام چنین اقداماتی نیازمند انگیزه کامل در درون انسان است که امروز این انسان مومن و پاک دانشجو عزیز کشورمان هستند که آقا مقام معظم رهبری آنان را جلوتر از همه جوانان حتی از جوانان اول انقلب می داند.

در دستور کار خود داشته باشیم وقتی انسان نیاز را بفهمد به نتیجه ایمان داشته باشد،این می شود انگیزه کامل .

کارشناس علوم تربیتی گفت اگر بخواهیم بدانیم چگونه باید رفت،باید بدانیم الان اوضاع دانشگاه های استان چه جوری است؟راه چگونه است؟شرایط امروز را مشاهده کنیم،شرایز فرد را حدس بزنیم،آن وقت برنامه حرکت را فراهم کنیم،این آن کاری است که از قوه عاقله ی مفکره ی دانشجویان هرمزگانی انتظار داریم.

خوش فکر اعتدال گرای هرمزگانی گفت:باید به معنای حقیقی کلمه دانشگاه را تقویت کرد،به بعد معنوی ،یعنی روحیه ، فکر،اعتماد،اخلاص و همان چیزهایی که دانشگاه را از بقیه متمایز می کند باید توجه کرد.

وی در پایان گفت:ما باید لزوم تفکر و تامل در خصوص آینده دانشگاه ها را در خصوص تفکیک جنسیت،حرکات دشمنان در خارج نمودن نخبگان علمی و فرهنگی ایران از آموزه های دینی و مذهبی اسلامی با نگاهی بصیرت گونه فهمیده

و بدانیم چه کار می خواهیم بکنیم ، بدانیم نیاز ما چیست؟بدانیم روی چه مواردی باید اولویت بندی،تامل و تفکر کنیم،روی آن تکیه کنیم،روی اینها فکر شود.

دانشجویان،اساتید  در این زمینه ها حرکت کنند،نظر داشته باشند،فکر پیدا کنند،موفق خواهیم شد.

کار فرهنگی برای بقایای انقلاب خیلی سخت است،فکر می خواهد،اقدام فکری می خواهد،غنا می خواهد.

امروز انقلاب اسلامی با شتابی کم نظیر در حال رشد،توسعه و بالندگی در عرصه های مختلف داخلی و خارجی  است و دانشگاه ها باید کند همپای انقلاب اسلامی  و در شان آن،رشد دهند  و رشد نمایند،تا قادر باشند مشت محکمی به جنگ رسانه ای استکبار داشته باشیم.

آمادگی های همه جانبه با آگاهی و شناخت دانشجویان پیرامون اهداف نظام مقدس و تحت رهبری حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی تحقق خواهد شد.برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=3745
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,814 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی