منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۷
شناسه خبر: 300350
گروه :خبر
390582_WDDiIfuo

صبح امروز بارش باران ملایم پائیزی نه تنها مانع از رفتن مردم شهرستان میناب به سیزده بدر نشد بلکه این باران شادابی و طراوت خاصی را به طبیعت بخشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از خبرنگار میناب جنوب، باز هم مردم شهرستان میناب بنا بر رسم و آئین دیرینه خود 13نوروز را بعنوان یک روز تاریخی برای تفریح و گردش بصورت خانوادگی در دشت و طبیعت را با توجه به شروع بارش پائیزی در این شهرستان انتخاب کردند و این روز را در طبیعت گذراندند.

 

در این روز تاریخی زیارت گاهها،پارک ها،باغ و بوستان های شهرستان میناب مملو از حضور مردمانی بود که به اعتقاد خودشان آمده بودند تا کینه و کدورت ها را در این روز دور بریزند و زندگی شاد را در سال جدید شروع کنند.

 

خانواده هایی که مسافت های زیادی را با موتورسیکلت طی می کردند تا برای انتخاب مکان مناسب برای گذراندن این روز در کنار یکدیگر و سایر بستگان در دل طبیعت بگذرانند از نکات هائز اهمیت در این روز بشمار می رفت.
در این گیر و دار تفریح و رفتن به دل طبیعت خانواده هایی هم بودند که به دلایلی از رفتن به سیزده بدر و گردش در طبیعت خودداری کردند و همان ماندن در خانه مثل سالهای گذشته را انتخاب کرده بودند.

 

گفتنی است در پی اتفاقی که به دو تن از اعضای یک خانواده در سیزده بدر  سال 85 در شهرستان میناب رخ داد و منجر به فوت آنها شد نه تنها دیگر اعضای خانواده بلکه سایر بستگان و فامیل این خانواده نیز روز سیزده بدر را در خانه سپری می کنند و قریب به 11 سال است که دیگر به سیزده بدر نمی روند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی