منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲
شناسه خبر: 237075
گروه :خبر
13940719001039_PhotoA
 

روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

۱۳ آبان پایه‌های استقلال و استکبارستیزی انقلاب را شکل داده است

رییس جمهور گفت: سیزده آبان در واقع منشاء تحولاتی در روند تاریخی کشور است که پایه‌های استقلال کشور و استکبار ستیزی انقلاب اسلامی را شکل داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی شامگاه سه شنبه و در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با تحلیل سیر آغاز و ادامه نهضت اسلامی، سیزده آبان را سلسله‌ای از حوادث شکل دهنده و تاثیر گذار در فرایند پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

وی افزود: سیزده آبان در واقع منشاء تحولاتی در روند تاریخی کشور است که پایه های استقلال کشور و استکبار ستیزی انقلاب اسلامی را شکل داده است.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سیزده آبان سال 43 به عنوان مقطع اول و کشتار تعداد زیادی از جوانان کشورمان در 13 آبان 57 توسط رژیم استبدادی به عنوان مقطع دوم حرکت نهضت، گفت: دانش آموزان و دانشجویان در سیر تحولات و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بویژه دفاع مقدس نقش تعیین کننده ای داشته اند.

روحانی با تاکید بر نامیدن 13 آبان 58 و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام به عنوان “انقلاب دوم” از سوی امام راحل، ادامه داد: ملت با یکپارچگی در انقلاب اول، در برابر استبداد قیام کردند و در انقلاب دوم نیز استکبار ستیزی خود را اعلام داشتند.

رئیس جمهوری افزود: امروز هم پیام ملت این است که با ایستادگی و انسجام، هوشیاری ملی و هدایت رهبری آگاه ضامن حفاظت از نظام و دستاوردهای انقلاب خواهند بود.

روحانی در ادامه سخنان خود آسیب های اجتماعی را از مهمترین دغدغه هایی دانست که لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی در عرصه سیاست گذاری برای کنترل و مدیریت این آسیب ها فعال تر شود.

رئیس جمهوری تاکید کرد که به این منظور ضروری است شورای اجتماعی وزارت کشور در تعامل نزدیکتر و جدی تری با شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، گزارش شورای فرهنگ عمومی درباره نامگذاری مناسبت‌های جدید از جمله روز جمعیت و روز افشای حقوق بشر آمریکایی، ارائه و مقرر شد پس از جمع‌بندی و تصویب نهایی، مشروح مناسبت‌های جدیدی که از سال آینده در تقویم رسمی کشور گنجانده خواهد شد از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور اعلام شود.

در این جلسه آقایان عماد افروغ، سید عباس صالحی و محمدرضا جوادی یگانه به عنوان 3 عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی انتخاب شدند. این اعضا از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رییس این شورا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده بودند.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عراقی نیز به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی تعیین شد.

ادامه رسیدگی به موضوع فعالیت آموزشگاه‌های آزاد و رسیدگی به فعالیت‌های بنیاد سعدی به عنوان متولی فعالیت‌های مرتبط با زبان فارسی در خارج از کشور دو دستور دیگر این جلسه بود که ادامه رسیدگی به آنها به دلیل کمبود وقت به جلسه آینده موکول شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است