منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
شناسه خبر: 237497
گروه :خبر
80389912-3333912

13 آبان روز دانش آموز ، سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه ، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی که در سال 58 نامگذاری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از  مروارید نیوز، به راستی باید گفت : تک تک وقایعی ای که به لحاظ تاریخی در این روز بزرگ اتفاق افتاد و هم زمانی آنها گویا و جویای حقیقتی ناب و تابناک است که همان نهضت مبارزه و ایستادگی و پایمردی ملت مسلمان و رشید ایران در برابر دشمن قسم خورده اش که همان استکبار جهانی است و نیز شکوفایی نهال آزادی خواهی و ظلم ستیزی که بارقه های عینی ایمان و اعتقادات دینی ماست و در رخداد های تاریخی این روز می توان نشانه های و نماد های روشنی از آن را بازیافت.

 
13 آبان در تاریخ معاصر ایران به یاد ماندنی و جاودانه است که به نوعی می توان گفت : با هویت ملی و مبانی دینی ایرانیان مسلمان عجین و پیوند خورده و تداعی کننده ارزش های ناب و مبارزات تابناکی است که در طول تاریخ مبارزات ایرانیان آزادی خواه و مومن به خصوص در سده های اخیر ظهور و بروز یافته است.

 
باید گفت : چرا امام امت از ایران برای مدت مدید تبعید شد ؟ چرا خون دانش آموزان معصوم توسط همان حکومت دیکتاتوری مستبد و خودکامه پهلوی بر زمین ریخته شد ؟ در تک تک این رخدادها و وقایع تاریخی میتوان نشانی از اعتقادات دینی و معنویات و فرامین آیین انسان ساز و آزادی بخش اسلامی را به نظاره نشست.

 
این روز بزرگ که مناسبت ها و وقایع تاریخی بسیاری را به همراه دارد از تبعید امام امت (ره) توسط رژیم سواک پهلوی گرفته تا روز به شهادت رسیدن دانش آموزان پاک نورسته ای که با خونشان نهال آزادی خواهی و دین پروری را آبیاری نمودند و از وقایع مهم و سرنوشت ساز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام گرفته تا روز مبارزه با استکبار جهانی که به همین مناسبت نامگذاری گردید.

 

 
در این روز امام امت حاظر نشد زیر بار ظلم دیکتاتوری برود و هجر و فراق و تبعید را بر امن و رفاه ترجیح داد و رهسپار غربت شد .

 
دانش آموزان مسلمان حاظر نشدند سیطره فرهنگ دین ستیز و غرب گرای حکومت خود باخته پهلوی و استبداد جاری در آن بپذیرند.

 
پس با خون سرخ خویش پیام آزادی و رهایی را در دل جان همه ایرانیان آزادی خواه طنین انداز کردند و دانشجویان مسلمان بصیر و فهیم خط امام شدند .

 

 
حاظر نشدند ادامه حرکت خزنده شیطانی شیطان بزرگ را در لانه جاسوسی اش در ایران اسلامی تحمل کنند و دست به ان اقدام انقلابی زدند که به تعبیر امام امت از انقلاب اول هم بزرگتر بود بالاخره روز 13 آبان با همه نمادها و نمودهایش روزی است که مبارزه و ایستادگی در برابر استکبار جهانی را به همه ما یادآوری می کند و تاریخ سبز و سرخ جهاد و مبارزه در راه سترگ و سنگلاخ اما شیرین را در ذهنمان تداعی می نماید .

 
13 آبان تاریخ معاصر ایران روز به یادماندنی و جاودانه است و با هویت ملی و مبانی دینی ایرانیان مسلمان پیوند خورده و تداعی کننده ارزش های ناب و مبارزات تابناکی است و تا استکبار و خوی مستکبرانه اش هست 13 آبان هم برقرار است و تا ظلم در جهان باقی است و مظلومی در دنیا در رنج و درد ، فریاد استکبار ستیزیامت مسلمان ایران هم صدا با دیگر ازادی خواهان عالم در غرب و شرق جهان طنین انداز است .

 

 

انتهای پیام /س

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت