منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
شناسه خبر: 362283
گروه :خبر
p1060610_198532
 

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان:

۱۲ هزار هکتار از اراضی هرمزگان زیر کشت گوجه فرنگی رفت

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان اظهار کرد:امسال 12هزارو 913هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داده شده که پیش بینی می شود از این سطح حدود 413هزارو 840تن محصول برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید حسن حسینی معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان با اشاره به آغاز کشت گوجه فرنگی در استان گفت:  امسال 12هزارو 913هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داده شده که پیش بینی می شود از این سطح حدود 413هزارو 840تن محصول برداشت شود.

وی افزود : به دلیل بهره گیری از نشاء های اصلاح شده و فعالیت های زراعی،پیش بینی می شود تولید امسال نسبت به سال قبل 10درصد افزایش داشته باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان اظهار کرد : شهرستانهای بندرعباس ، رودان ، میناب ، پارسیان و بندرخمیر از مهمترین مناطق تولید گوجه فرنگی در هرمزگان هستند.

وی افزود : محصولات تولید شده علاوه برتامین نیاز داخلی استان به استانهای تهران ، اصفهان و فارس فرستاده خواهد شد.

حسینی تصریح کرد : بخشی از محصولات تولید شده از طریق باراندازهای فروش و صادرات  محصولات کشاورزی در منطقه کهورستان و همچنین دمشهر میناب، به عراق وروسیه صادر می شود.

وی افزود : فصل کشت از اواخر مهرماه شروع وتا پایان آبان ماه ادامه دارد و فصل برداشت از اواخر فروردین ماه آغاز وتا پایان خردادماه سال آینده ادامه حواهد داشت.

حسینی خاطرنشان کرد:کشاورزان برای جلوگیری از خسارت ناشی از افت قیمت محصولات در بازار مصرف،از هم اکنون با نگاه بازاریابی و صادرات اقدام به کشت نمایند.

 

انتهای پیام/ش

 single

Comments are closed.

تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی