12 کشته و 17 زخمی در درگیری‌های لیبی/ 200 داعشی از عراق به لیبی منتقل شده‌اند
+ پ -
۱۲ کشته و ۱۷ زخمی در درگیری‌های لیبی/ ۲۰۰ داعشی از عراق به لیبی منتقل شده‌اند

منابع خبری با اعلام اینکه ۲۰۰ نفر از عناصر داعش از عراق به لیبی منتقل شده‌اند، از کشته شدن ۱۲ نفر در درگیری‌های امروز ارتش لیبی با گروه‌های مسلح در بنغازی خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در درگیری‌های ارتش لیبی با گروه‌های مسلح در این کشور بیش از ۱۲ نفر کشته شدند.

 در این درگیری‌ها که در شهر بنغازی لیبی صورت گرفت، دست کم ۱۲ نفر کشته و بیش از هفده نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این درگیری‌ها در منطقه «بوعطنی» متمرکز بوده و ارتش لیبی از ماه‌ها قبل در این منطقه با گروه‌های موسوم به اسلامگرایان در حال جنگ است.

هم‌‌اکنون در لیبی دو حکومت وجود دارد؛ یک حکومت در طرابلس، پایتخت و دیگری در شرق.

گروه‌های جهادی و افراطگرا از ۵ سال پیش و با سرنگونی سرهنگ «معمر القذافی» دیکتاتور لیبی، از وجود خلع أمنیتی و حکومتی استفاده کرده و هر یک مناطق مختلفی از لیبی را به تصرف خود درآورده‌اند.

گروه تروریست داعش از ۹ ماه پیش با حمله به شهر «سرت» لیبی آن را به تصرف کامل خود درآورده و امارت اسلامی در آنجا تشکیا داده است.

داعش در اقدامی پیشگیرانه ۲۰۰ نفر از عناصر خود را به لیبی فرستاده است.

پیش از این نیز رسانه‌های غربی و لیبی از ورود تروریست‌های داعش و در رأس آن‌ها «أبوعمر الشیشانی» سرکرده داعش در عراق، به لیبی خبر داده بودند.

«غیاث سورجی» مسئول مرکز هماهنگی‌های اتحادیه ملی کردستان عراق در استان نینوا در این رابطه گفت: شمار افراد مسلح خارجی داعش که موصل را به مقصد لیبی ترک کرده‌اند بیش از ۲۰۰ نفر است.

سورجی همچنین گفت: این تروریست‌ها بعد از آن که شمار زیادی از آن‌ها به سمت سوریه حرکت کردند، سوریه را به مقصد لیبی ترک کرده‌اند و در بین آن‌ها سرکرده‌های داعش نیز وجود دارد.

از سوی دیگر، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، اروپا منتظر درخواست لیبی برای دخالت نظامی در این کشور است و نابودی داعش تنها از طریق دولت قانونی لیبی که بتواند مسئولیت امنیت لیبی را بر عهده بگیرد، میسر می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff