تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 362283
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹| تعداد نظرات :دیدگاه‌ها برای ۱۲ هزار هکتار از اراضی هرمزگان زیر کشت گوجه فرنگی رفت بسته هستند
پ
معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان:

۱۲ هزار هکتار از اراضی هرمزگان زیر کشت گوجه فرنگی رفت

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان اظهار کرد:امسال ۱۲هزارو ۹۱۳هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داده شده که پیش بینی می شود از این سطح حدود ۴۱۳هزارو ۸۴۰تن محصول برداشت شود.

۱۲ هزار هکتار از اراضی هرمزگان زیر کشت گوجه فرنگی رفت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید حسن حسینی معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان با اشاره به آغاز کشت گوجه فرنگی در استان گفت:  امسال ۱۲هزارو ۹۱۳هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داده شده که پیش بینی می شود از این سطح حدود ۴۱۳هزارو ۸۴۰تن محصول برداشت شود.

وی افزود : به دلیل بهره گیری از نشاء های اصلاح شده و فعالیت های زراعی،پیش بینی می شود تولید امسال نسبت به سال قبل ۱۰درصد افزایش داشته باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی هرمزگان اظهار کرد : شهرستانهای بندرعباس ، رودان ، میناب ، پارسیان و بندرخمیر از مهمترین مناطق تولید گوجه فرنگی در هرمزگان هستند.

وی افزود : محصولات تولید شده علاوه برتامین نیاز داخلی استان به استانهای تهران ، اصفهان و فارس فرستاده خواهد شد.

حسینی تصریح کرد : بخشی از محصولات تولید شده از طریق باراندازهای فروش و صادرات  محصولات کشاورزی در منطقه کهورستان و همچنین دمشهر میناب، به عراق وروسیه صادر می شود.

وی افزود : فصل کشت از اواخر مهرماه شروع وتا پایان آبان ماه ادامه دارد و فصل برداشت از اواخر فروردین ماه آغاز وتا پایان خردادماه سال آینده ادامه حواهد داشت.

حسینی خاطرنشان کرد:کشاورزان برای جلوگیری از خسارت ناشی از افت قیمت محصولات در بازار مصرف،از هم اکنون با نگاه بازاریابی و صادرات اقدام به کشت نمایند.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=362283
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

Comments are closed.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی