تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 102448
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

درزمین فسادنکنید،میگویند:فقط مااصلاح گریم! / بیانیه جمعی از دانشجویان اهل سنت دانشگاه های استان هرمزگان

ما دانشجویان اهل تسنن دانشگاه های استان هرمزگان اعلام می کنیم همچون پدران و گذشتگان خود که همواره با هم وطنان اهل تشیع خود طی سالیان متمادی برادرانه در کنار یکدیگر در این منطقه دوران را با اتحاد و همدلی سپری کرده ایم، این مقطع رایک برههی تاریخی حساس دانسته وبرضرورت وحدت و حفظ انسجام […]

درزمین فسادنکنید،میگویند:فقط مااصلاح گریم! / بیانیه جمعی از دانشجویان اهل سنت دانشگاه های استان هرمزگان

ما دانشجویان اهل تسنن دانشگاه های استان هرمزگان اعلام می کنیم همچون پدران و گذشتگان خود که همواره با هم وطنان اهل تشیع خود طی سالیان متمادی برادرانه در کنار یکدیگر در این منطقه دوران را با اتحاد و همدلی سپری کرده ایم، این مقطع رایک برههی تاریخی حساس دانسته وبرضرورت وحدت و حفظ انسجام همه ی مسلمانان تاکید می کنیم تا به فضل اللهی این مکر و فتنه استکبار نیز همچون گذشته نقش برآب شده و پیروزی دیگری جهت سربلندی اسلام عزیز و مسلمانان حاصل گردد، که خود پیش زمینه ای است برای فتح نهایی که همانا نابودی اسرائیل و فراگیر شدن مکتب سعادت بخش اسلام در تمام جهان خواهد بود”ان شاءالله”.

به گزارش پایگاه خبری هرمز،  متن بیانیه دانشجویان فهیم و بصیر  اهل تسنن در هرمزگان به مخالفت از اعمال ننگین سلفی های افراطی تکفیری (داعشی ها):

 

image68883 - Copy

بسمه تعالی
“وَإِذَاقِیلَ لَهُمْ لاَتُفْسِدُواْفِی الأَرْضِ قَالُواْإِنَّمَانَحْنُ مُصْلِحُونَ”چون به آنان گویند:درزمین فسادنکنید،میگویند:فقط مااصلاح گریم!(آیه۱۱سوره بقره)

یکی ازعوامل مهم فتنه گری درمنطقه جریان سلفی تکفیری است که به بهانه دفاع ازسنت،عملابعنوان پیاده نظام غرب اهداف آمریکا و اسرائیل را در منطقه پیگیری می کند، این گروه که مدعی بازگشت به اسلامی هستندکه کمتر مسلمانی جز خودشان آن را می فهمد،

th - Copy (9)

دوام خود را وام دار برخی حکومت های متحجر و مستبد است و اگرچه به دروغ وظیفه خود را در چارچوبی تحت عنوان مبارزه با آمریکا واسرائیل تعریف می نماینداما در واقع همگی میوه فاسد درخت تفرقه ای هستند که توسط استعمارپیر انگلیس در منطقه کاشت و درحال حاضرازسوی آمریکای جهانخواری در حال آبیاری است که هدفش اختلاف افکنی در جوامع اسلامی جهت تداوم حضور رژیم غاصب صهیونیستی در این منطقه است.

با اندکی تامل می توان به پشت پرده این اقدام استکبار جهانی پی برد که چگونه تروریست هایی همچون داعش را جز گروه های تروریستی قرار می دهد اما علنا اعلام می دارد که در جهت تجهیز آنها برای مقابلهبا مسلمانان منطقه از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کند،درحالیکهنتیجه ی حضورطولانی مدتش در منطقه به بهانه مبارزه با تروریسم چیزی جز تقویت وفعال شدن روزافزون تروریست ها نبوده است.

در نفاق تکفیریهاو پادویی آنها برای غرب هم همین بس که در جنگ های داخلی سوریه و اخیرا عراق بسیاری از ادوات جنگی تروریست ها برای کشتار مسلمانان توسط آمریکا و اسرائیل تامین می شود و حتی مجروحان آنها نیز برای مداوا به اسرائیل اعزام می شوند،

این درحالی است که تکفیری ها، این مدعیان مبارزه با رژیم صهیونیستی حتی یک عملیات برعلیه اشغالگران صهیونیسم انجام نداده اند.
حال باید از آنها پرسید اگرشما واقعا مسلمانید در برابر آیه شریفه”وَلَنتَرْضَیعَنکَالْیَهُودُوَلاَالنَّصَارَیحَتَّیتَتَّبِعَمِلَّتَهُمْ”چه جوابی برای گفتن دارید، آیا این راه ورسم مسلمانی است که از پیامبر به جا ماند؟ و آیا صحابه(رضی الله عنهم) همچین روشی را پیش گرفتند؟آیااین همه فتوحاتی که برای مسلمین در صدر اسلام حاصل شد ناشی از تکفیر همدیگر بود یا ناشی ازهمدلی و برادری بین مسلمین؟ کجای تفکر شما با اسلام سلف سازگار است که به غیر از مسلمان کشی چه سنی و چه شیعه تکلیفی برخود نمی بینید؟

تابه حال چه مبارزه و مقاومتی در برابر مستکبران جهانخوار که دستشان به خون مسلمانان بی دفاع از بوسنی گرفته تا میانمار و مهمتر ازهمه مسلمانان فلسطین آغشته است انجام داده اید؟جز اینکه در زمان حضور آمریکایی ها در عراق بیشترین حملات خود را متوجه مردم مسلمان عراق و مقابله با خط مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی داشتید.

درسیره خلفای راشدین(رضی الله عنهم) آنچه از منابع صحاح سته و تواریخ سراغ داریم همدلی و همراهی بوده است واگر این نبود پیروزی ها و فتح ها صورت نمی پذیرفت.
بلی بین مذاهب پنج گانه(شافعی،حنفی،مالکی،حنبلی،امامیه) اختلافاتی وجود دارد، دشمن درطول تاریخ سعی کرده بین پیروان این مذاهب اختلافات شدید بیندازد به طوری که به درگیری های خونین حتی بین مذاهب اهل سنه و جماعه منجر شده است اما یقینا اشتراکات ما مذاهب بسی بیشتر از اختلافات است.

درباره اختلافات باید درمجامع علمی بحث و گفتگو شوداما نباید وحدت مسلمین که امروز ازهر واجبی واجب تراست دستخوش قرائت نابخردانه ی عده ای مزدور قرار بگیرد.

همه مسلمین باید بدانند که امروز دشمن به اختلاف ما خیلی دل بسته است،

امروز وقت اختلاف نیست.بزرگان مذاهب پنج گانه اسلام کی برضد همدیگر فتوای تکفیروحکم عدم مسلمانی صادر کرده اند که امروز چنین کنند؟
مگر می شود کسی که به توحید و نبوت ومعاد شهادت می دهد خون،مال و ناموس را حلال بداند؟
جنایات وحشیانه ای که امروز درعراق و سوریه رخ می دهد به هیچ وجه مورد تایید علمای اهل سنت نیست، چگونه می شود علمای مسلمان بابریدن سرمسلمانی بی جرم و جنایت و مثله کردن و تجاوز به مسلمانی راضی باشند؟
مادانشجویان اهل سنت به تحقیق براین باوریم که شبکه های ماهواره ای تندرو به ظاهر طرفدار سنی و شیعه همه از خاک کشور انگلیس پخش می شوند و از آنجا خط دهی می شوند.

آیا ما مسلمانان نباید هشیار باشیم و پشت صحنه این حوادث را ببینیم؟ آیا دشمن به راستی دلسوز ماست؟ آیا دولتی که به عده ای پول می دهد که علیه دیگری فحش بدهند و به خلفا و صحابه و ائمه و مقدسات بد می گویند و به آنها پول و سلاح می دهد که همدیگر را بکشند و تحریک می کند همدیگر را تکفیر کنند دوست ماست؟
اینک با دیدی باز می توان دریافت که حوادث منطقه ناشی از یک توافق پنهان تکفیری غربی برای نشان دادن چهره ای خشن و غیرانسانی ازاسلام جهت اسلام ستیزی در غرب و از طرفی کشتار مسلمانان و تلاش برای نابودی اسلام در منطقهمی باشد.
از طرفی نباید عموم جوامع اسلامی از دشمن اصلی و قسم خورده اسلام غافل شوند که همانا استکبارجهانی به سرکردگی آمریکاست، کما اینکه رهبرحکومت اسلامی درمراسم سالگردارتحال امام خمینی فرمودند: این‌ها[تکفیری ها]دشمن‌هاى اصلى نیستند؛این را همه بدانند.دشمنى می‌کنند، حماقت می‌کنندامادشمن اصلى،آنکسى است که این‌هاراتحریک می‌کند،آنکسى است که پول دراختیارشان می‌گذارد،آنکسى است که وقتى انگیزه‌ى آن‌هااندکى ضعیف شد،باوسایل گوناگونآن‌هاراانگیزه‌دارمی‌کند؛دشمن اصلى،آنکسى است که تخم شکاف واختلاف رابینآن گروه نادانوجاهلوملتمظلومایرانمى‌افشاند؛این‌هاآندستپنهانِ سرویس‌هاى امنیتى واطلاعاتى است.

لذامامکررگفته‌ایم اینگروه‌هاىبى‌عقلى راکه به نام سَلَفى‌گرى،به نامتکفیر،به ناماسلامب انظام جمهورى اسلامى مقابله می‌کنند،دشمناصلىن می‌دانیم؛ماشمارافریب‌خوردهمی‌دانیم.
در پایان ما دانشجویان اهل تسنن دانشگاه های استان هرمزگان اعلام می کنیم همچون پدران و گذشتگان خود که همواره با هم وطنان اهل تشیع خود طی سالیان متمادی برادرانه در کنار یکدیگر در این منطقه دوران را با اتحاد و همدلی سپری کرده ایم، این مقطع رایک برههی تاریخی حساس دانسته وبرضرورت وحدت و حفظ انسجام همه ی مسلمانان تاکید می کنیم تا به فضل اللهی این مکر و فتنه استکبار نیز همچون گذشته نقش برآب شده و پیروزی دیگری جهت سربلندی اسلام عزیز و مسلمانان حاصل گردد، که خود پیش زمینه ای است برای فتح نهایی که همانا نابودی اسرائیل و فراگیر شدن مکتب سعادت بخش اسلام در تمام جهان خواهد بود”ان شاءالله”.

th - Copy (9)
جمعی از دانشجویان اهل سنت دانشگاه های استان هرمزگان / ۲۷/۳/۹۳

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=102448
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,435 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی