منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۹
شناسه خبر: 204551
گروه :خبر
13931101000838_PhotoA
 

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران خبر داد

۱۰۰ انفجار بزرگ در برنامه تروریست‌های دستگیر شده در نوار مرزی شرق کشور

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: تروریست‌هایی که در اواخر ماه مبارک رمضان در نوار مرزی سیستان و بلوچستان دستگیر شدند، می‌توانستند حداقل 100 انفجار بزرگ در کشور ایجاد کرده و تخریب سنگینی به‌وجود آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار قاسم رضایی صبح امروز در آیین گرامیداشت شهید منصور توحیدی شهید امنیت و اقتدار با اشاره به اینکه تاکنون شش هزار و 544 شهید از استان کرمان جان خود را فدا کرده‌اند، اظهار داشت: جایگاه و مقام شهید آنچنان است که امروز لحظه‌لحظه‌ها را متوجه معبود می‌کند.

وی افزود: شهادت برگرفته از آموزه‌های عاشورایی است و اگر می‌گوییم شهدا زنده‌اند به معنای آن است که تحول‌آفرین هستند و ما هم به خود می‌بالیم که در کنار این شهدا بوده‌ایم، اما افسوس که جا مانده‌ایم.

رضایی با اشاره به اینکه شهادت امروز هم برای این ملت بزرگ و شجاع که در برابر استکبار ایستاده‌اند، مهر تایید بر حرکت صحیح آرمان انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: سعادت بشریت آرمان انقلاب اسلامی است و این آرمان را به واسطه خون شهدا در سایر کشورها باید مشاهده کرد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور تصریح کرد: امروز به واسطه همین عزت است که در پشت میز مذاکره مقتدرانه شش قدرت جهانی در برابر ایران به زانو در می‌آیند.

رضایی تاکید کرد: باید قدر خود را بدانیم که خداوند ما را مسلمان آفرید و درک عاشورا را به ما الهام داد و انقلاب اسلامی شعاعی از عاشورا را داد و ما نیز از آن بهره‌مند شدیم و امروز جزو افرادی هستیم که در این انقلاب زندگی می‌کنیم.

وی ابراز داشت: مردم ایران ولایت‌مدار هستند و اگر سایر کشورها هم بخواهند پرده‌ها را کنار بگذارند، باید بگویند چیزی که کم داریم آن هم عدم ریسمان به ولایت فقیه است و پیروی از ولایت فقیه افتخار ما ایرانی‌ها و مدافعان حریم انقلاب اسلامی است.

رضایی بیان داشت: دکلمه‌ای که این فرزند شهید خواند پاسخی به این توطئه است، زیرا پدر خود را تقدیم انقلاب و نظام کرده و ایشان شجاعانه از پدر سلحشور خود مدح‌سرایی می‌کند که این پیام باید در سایت‌ها بنشیند برای آنهایی که در کمین این انقلاب نشسته‌اند تا ضربه‌ای به ما بزنند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: این دکلمه همه را به وجد آورد و این میدان نبرد، این دختر شهید است و این دختر به همه نظامیان و مرزبانان و رده‌هایی آشکار و پنهان برای امنیت این کشور تلاش می‌کنند پیام می‌فرستد و به جامعه بصیرت می‌دهد.

رضایی بیان کرد: زمانی که نیروهای مرزبانی کشور در شب 24 ماه رمضان افطار کردند، در حالی که خبر داشتند گروهکی قصد ورود دارد، اما نمی‌دانستند از کجا وارد می‌شوند با دید یک مومن روزه‌داری که افطار کرده و پای دیده‌بانی بود، ورود آنها را رصد کرده و آنها را دیده بود که این افراد چه زمانی از مرز پاکستان وارد شدند.

وی ادامه داد: پس از اعلام موضوع به فرماندهان مرزبانی، آرایش نظامی گرفته شد و تاکتیک‌ها برنامه‌ریزی شد و پس از دو ساعت درگیری، سه نفر از اعضای این گروهک دستگیر شدند.

رضایی با اشاره به اینکه شهید توحیدی در 30 متری مواضع اعضای این گروهک بودند که به شهادت رسیدند، گفت: در این عملیات دو ساعته نهایتا سه نفر چریک ماهر با تجربه و کاملا انتحاری دستگیر شدند و پس از بازجویی از آنها مشخص شد که هدف دیکته شده از سوی استکبار به آنها ناامن کردن منطقه جنوب‌شرق کشور بوده است.

وی افزود: از اعضای این گروه تروریستی 140 چاشنی نوری، صوتی، زمانی و تله‌های مختلفی که تله در تله می‌شد، کشف شده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور گفت: اگر خداوند عنایت نمی‌کرد و با تلاش همرزمان شهید توحیدی و فرزندان ایران اسلامی این کار اتفاق نمی‌افتاد، امروز این جا نمی‌توانستیم بنشینیم، زیرا آنها منطقه را ویران می‌کردند.

رضایی با اشاره به اینکه اعضای این گروهک تمام فنون را فرا گرفته بودند، گفت: آنها می‌توانستند حداقل 100 انفجار بزرگ را ایجاد کرده و تخریب سنگینی را به‌وجود آورند.

وی ابراز داشت: خون پاک شهید توحیدی و تلاش سایر همرزمان ایشان امروز آرامش را مستقر کرده است.

رضایی با اشاره به اینکه هدف گروهک تروریستی جیش‌ ظلم تنها سیستان و بلوچستان نبوده و در بم و کرمان نیز برنامه‌هایی داشتند، تصریح کرد: از یکی از آنها سئوال کردم که رابطه این اقدام با مذاکره‌ای که ایجاد شده است، چیست و گفت اگر این اتفاق می‌افتاد در میز مذاکرات تاثیر می‌گذاشت.

وی بیان کرد: شهید توحیدی شهیدی است که به صورت مستقیم با توطئه‌های استکبار و در راس آنها آمریکای جنایتکار مبارزه کرده و یک شهید تروریستی است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: آن دولتی که دم از حقوق بشر و مقابله با تروریست می‌زند، اینجا باید جایگاه خود را پیدا کند و دنیا متوجه اقدامات آنها شود.

رضایی عنوان کرد: امکانات کشف شده از اعضای این گروهک تروریستی پرچم و آرم آمریکا را داشت و این جاست که باید دید چه کسی ضد حقوق بشر و حامی ترویست است.

وی افزود: دشمنی استکبار جهانی دشمنی با جغرافیای سیاسی ایران نیست، بلکه دشمنی آنها با آرمان انقلاب و اسلام است و در مقابل همه مسیرهای انحراف آنها ایستادگی می‌کند و آنها می‌ترسند که این روحیه انقلابی در بین ملت‌های سایر کشورها رسوخ کند و البته این آرمان در همه ممالک رخنه کرده است.

رضایی گفت: آرمان انقلاب اسلامی در همه کشورها رخنه کرده است و به همین دلیل توطئه‌های فراوانی ایجاد می‌کنند که یکی از این توطئه‌ها ایجاد گروهک‌های تروریستی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند