منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 217351
گروه :خبر

نماینده «ائتلاف دولت قانون» از جمع‌آوری یکصد امضا برای برکناری «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق به دلیل سفر به قطر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، «حسین المالکی» نماینده ائتلاف «دولت قانون» در پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که تاکنون یکصد امضا برای برکناری الجبوری از ریاست مجلس به خاطر سفر به دوحه جمع شده و ما پیش از این به وی درباره پیامد این سفر هشدار داده بودیم، اما وی آن را نادیده گرفت .

این در حالی است که یک منبع آگاه در دفتر سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق که خواست نامش فاش نشود، به پایگاه السومریه نیوز گفت: الجبوری در پاسخ به دعوت رسمی قطر به دوحه رفته و با نخست وزیر و وزیر امور خارجه ملاقات می کند، اما در هیچ کنفرانس یا برنامه ای در قطر شرکت نمی کند.

به گزارش العالم، الجبوری امروز پس از ورود به دوحه با «عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی» نخست وزیر قطر ملاقات کرد.

در همین حال، رییس فراکسیون الدعوه در پارلمان عراق چهارشنبه گفت: نمایندگانی که بخواهند در کنفرانس ضد عراقی حمایت از افراط گرایی و خشونت در دوحه قطر شرکت کنند، باید از پارلمان اخراج شوند.

خلف عبدالصمد دیروز در بیانیه ای تاکید کرد، دشمنان عراق یک بار دیگر با حمایت کانون های فتنه و حامیان مالی تروریسم و افراط گرایی، در صدد برگزاری کنفرانسی در قطر هستند که ثابت کرده این کشور دشمن ملت عراق است.

وی از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، خواست تا همه مشارکت کنندگان در این کنفرانس را برکنار کند و افزود: فراکسیون الدعوه طوماری از امضا را جمع آوری و به رییس پارلمان عراق تقدیم خواهد کرد تا نمایندگانی را که در این قبیل کنفرانس ها شرکت می کنند، اخراج کند زیرا این کنفرانس ها بستری برای طرح های جدید تجاوز به حقوق ملت عراق است.

یک منبع نزدیک به نخست وزیر عراق هم روز چهارشنبه گفته بود که دولت عراق بامشارکت شخصیت های سیاسی در کنفرانس قطر موافقت نکرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور