منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
شناسه خبر: 288483
گروه :خبر
تغذیه

زمانی که مواد غذایی را کباب ، سرخ و یا بریان می کنید از طبخ بیش از حد آن ها اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث تولید مواد شیمیایی سمی شود .

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان سوریاس ؛ هر کسی علاقه مند است که سالم به نظر برسد و سلامتی را احساس کند ، با انتخاب مواد غذایی ایمن تر ، تغذیه سالم تر  و  فعالیت بدنی منظم ، می توان سلامت خود را در طول زندگی اش بهبود بخشید . در اینجا 10 کلید زندگی سالم به شما کمک می کند که انتخاب بهتری داشته باشید.

1 تمیزی و پاکیزگی را حفظ کنید : قبل از دست زدن به مواد غذایی و مکرا در طول آماده سازی مواد غذایی دست خود را بشویید و پس از رفتن به توالت دستهای خود را بشویید ، تمام سطوح و تجهیزات مواد استفاده برای آماده سازی مواد غذایی را بشویید و طبق اصول بهداشتی رفتار کنید ، از فضای آشپزخانه و مادغذایی در برابر حشرات ، آفات وسایر حیوانات حفاظت کنید .

2 مواد غذایی خام و پخته را جدا نگهداری کنید : گوشت ، موغ و غذاهای دریایی خام را از دیگر مواد غذایی جدا کنید و برای آماده کردن مواد غذایی خام از تجهیزات و وسایل ( مانند چاقو و تخته خردکن ) جداگانه استفاده کنید ، برای جلوگیری از تماس مواد غذایی خام و آماده شده مواد غذایی را در ظروف درب دار نگهداری کنید .

3 مواد غذایی را کاملا بپزید : مواد غذایی را کاملا بپزید ، بخصوص گوشت قرمز ، موغ ، تخم مرغ و مواد غذایی دریایی ، غذاهایی مانند سوپ و خورش را به نقطه جوش برسانید تامطمئن شوید که آن ها به 70 درجه سانتی گراد رسیده اند و برای مصرف مواد غذایی که قبلا پخته شده اند آن ها را به طور کامل داغ کنید ،زمانی که مواد غذایی را کباب ، سرخ ویا بریان می کنید از طبخ بیش از حد آن ها اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث تولید مواد شیمیایی سمی شود .

4 مواد غذایی را در دمای مناسب نگه دارید : مواد غذایی پخته شده را بیش از 2 ساعت در دمای اتاق باقی نگذارید ، تمام مواد غذایی پخته شده و فاسد شدنی را به سرعت در جای خنک قرار دهید ، مواد غذایی پخته شده را پیش از مصرف در دمای خیلی ذاغ نگه ندارید ، مواد غذایی را برای مدت طولانی حتی در یخچال و فریزر ذخیره نکنید ، برای اینکه مواد غذایی را از حالت انجماد خارج کنید آن ها را در دمای اتاق قرار ندهید .

5 از آب و مواد اولیه سالم استفاده کنید : برای حفظ سلامتی ، از مواد غذایی پاستوریزه ، مانند شیر پاستوریزه استفاده کنید و میوه ها و سبزی ها را بشویید به خصوص اگر خام خورده می شوند و از مواد غذایی تاریخ گذشته استفاده نکنید .

6 اگر فعالیت بدنی کافی ندارید ، خیلی دیر نیست فعالیت بدنی منظم را شروع کنید و کم تحرکی را فرمواش کنید : به دنبال یک فعالیت بدنی سرگرم کننده باشید ، به تدریج فعالیت های بدنی گروهی خود را افزایش دهید و به همراه اعضای خانواده فعال باشید و در طول فعالیت های روزنه خود، سعی کنید برای مدت کوتاه تری بنشینید .

7 با هر روشی که برای شما ممکن است ، هر روز از نظر بدنی فعال باشید : مسافت بین خانه و مراکز خرید محلی را پیاده روی کنید ، به جای آسانسور از پله استفاده کنید ، از اتوبوس زودتر پیاده شوید و مقداری از راه را پیاده بروید.

8 حداقل 150 دقیق فعالیت بدنی با شدت متوسط در هر هفته داشته باشید : فعالیت بدنی را به عنوان بخشی از کار معمول و منظم خود قرار دهید .

9 برای ارتقای سلامت و تناسب اندام از برخی فعالیت های بدنی منظم با شدت بالا ، لذت ببرید : فعالیت بدنی با شدت بالا را می توان از ورزش هایی مانند فوتبال بدمینتون و یا بسکتبال و فعالیت هایی مانند ایروبیک ، دویدن و شنا به دست آورد .

10 نوجوانان و جوانان در سن مدرسه باید حداقل 60 دقیقه در روز فعالیت بدنی با شدت متوسط یا بالا داشته باشند : نوجوانان و جوانان را تشویق کنید که برای تفریح ، در ورزش و فعالیت بدنی شرکت کنند  .

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است