منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 187404
گروه :خبر

وزیر دادگستری ضمن اعلام موضع مخالف دولت در قبال مجازات زندان گفت: در دولت معتقدیم که باید از مجازات‌های جایگزین به جای مجازات حبس و زندان بهره گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام ‌مصطفی پورمحمدی در جلسه شورای قضایی استان آذربایجان شرقی که با حضور مسئولان قضایی تشکیل شد، بر لزوم دقت و حساسیت در امر قضا تاکید کرد.

وزیر دادگستری گفت: در ادبیات دینی ما جایگاه امر قضا روشن بوده و همواره در این خصوص تاکیدات فراوانی صورت گرفته است.

وی با انتقاد از بالا بودن حجم پرونده‌ها در دستگاه قضایی کشور اظهار داشت: این میزان از حجم پرونده در کنار کمبود نیروی انسانی نشان دهنده لزوم توجه بیش از پیش به مقوله پیشگیری بوده و همگی باید مراقب باشیم با توجه به پیچیدگی و حساسیت کار تضییع حقی صورت نگیرد.

وزیر دادگستری تاکید کرد: مسابقه با پرونده، جرم و متهم بی‌فایده و محکوم به شکست است و باید برای کاهش حجم پرونده‌ها تلاش کنیم چرا که با توجه به آمار 25 میلیون خانواده در کشور، تعداد 10 میلیون پرونده قضایی از لحاظ اعتباری، فرهنگی و تمدنی بسیار بد است.

وی با اشاره به اینکه شرع و احکام دین ما شأن و اهمیت ویژه‌ای برای امر قضا قائل است، اظهار داشت: باید سعی کرد این جایگاه مخدوش نشود و بیشترین مسئولیت در این بخش بر عهده مسئولان و قضات است.

وزیر دادگستری گفت: در دولت سعی کرده‌ایم فرهنگ انتقادپذیری را ترویج کنیم چرا که معتقدیم بیان معایب از کتمان آن مفید‌تر است.

وی ضمن اعلام آمادگی وزارت دادگستری در دریافت پیشنهادات در خصوص مسائل مربوط به پیشگیری از وقوع جرم بیان داشت: آمادگی داریم پیشنهادات را در دولت طرح و پیگیری کنیم، همه باید بدانند که در این امر سهیم هستند و هر کسی ‌باید‌ سهم خود را به درستی انجام دهد.

پورمحمدی ضمن اعلام موضع مخالف دولت در قبال مجازات زندان اظهار داشت: در دولت معتقدیم که باید از مجازات‌های جایگزین به جای مجازات حبس و زندان بهره گرفت.

وی افزود: چنانچه بسیاری از موارد تخلف را جرم تلقی نکرده و اگر مجازات‌هایی نظیر محکومیت‌های مالی و یا محدودیت را جایگزین حبس و غیره کنیم، حجم پرونده‌ها در قوه قضاییه کاهش می‌یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است