10 میلیون زکات در شهرستان سیریک جمع آوری شد/ زکات باعث پاک شدن روح و جان و افزایش مال و پاکی ثروت می شود
+ پ -
۱۰ میلیون زکات در شهرستان سیریک جمع آوری شد/ زکات باعث پاک شدن روح و جان و افزایش مال و پاکی ثروت می شود

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان سیریک بیش از ۱۰ میلیون ریال زکات جمع آوری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،حجت الاسلام  و المسلمین علی ابراهیمی مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد: مردم شهرستان سیریک در بحث کمک به کمیته امداد مشارکت بسیار خوبی دارند و  افزایش  ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته نشان دهنده عملکرد خوب مردم شهرستان است.

وی افزود: فرهنگ سازی در بحث زکات در جامعه بسیار لازم و ضروری است و مبلغان دینی باید در کنار مسئولان بدنبال پرداخت زکات در جامعه باشند که الحمدالله اعضای ستاد احیای زکات  شهرستان در جمع آوری زکات  با کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) همکاری و عملکرد بخوبی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی ابراز کرد: با توجه به جلسات و برنامه ریزی های ستاد احیای زکات شهرستان الحمدالله روز به روز  تعداد عاملین زکات در شهرستان در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات یک فریضه الهی است که دارای اهمیت زیادی در زندگی و جامعه انسانی بویژه اسلام است اظهار کرد:  پرداخت زکات یک امر واجب است که باعث پاک شدن روح و جان و افزایش مال و ثروت  و پاکی می شود .

ابراهیمی بیان کرد:مهمترین هدف از تشکیل ستادزکات شهرستان را سیاستگزاری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر زکات جمع آوری شده و  حمایت از محرومان، توسعه و آبادانی روستاها و رفع مشکلات اجتماعی در جامعه است.

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: جمع آوری زکات در بین اهل تسنن یک نوع وحدت و همبستگی دینی است که در حال حاضر تعداد زیادی عامل افتخاری و خیر  اهل تسنن در کنار تشیع هستند که در راستای فرهنگ سازی و جمع آوری زکات در شهرستان فعالیت می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی اضافه کرد: به هر میزان زکات جمع آوری شده در سطح روستا و یا شهر جمع آوری شود همان اندازه صرف آبادانی، عمران، احداث مساجد و یا تامین جهیزیه برای عروس و داماد مستضعف نیازمند خواهد شد که همه اینها منشا خیر و برکت برای جامعه است.

انتهای پیام/

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff