منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۷
شناسه خبر: 208858
گروه :خبر
13940515000259_PhotoA

رئیس جمهور گفت: در دیدار مقام‌ها و هیئت‌های خارجی که در روزهای اخیر افزایش داشته ‌به صراحت گفته‌ایم مبنای کار این است که سرمایه و فناوری به ایران آورده شود‌.

به گزارش‌ شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و‌المسلمین ‌حسن روحانی ظهر امروز ‌در جلسه شورای اداری سه شهرستان اسلام‌شهر، بهارستان و رباط کریم اظهار کرد: امروز و پس از توافق وین دولت وظیفه خود می‌داند که شرایط را برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بیش از پیش فراهم سازد.

وی با تاکید بر اینکه نظام اقتصادی کشور باید مبتنی بر تولید باشد و نه توزیع، افزود: ‌باید مدیران همه بخش‌ها بیندیشند که چگونه می‌توانند مولد باشند و مرکز تولید را تقویت کنند.

رئیس جمهور‌ با اشاره به اینکه نیروهای مسلح و امنیتی کشور باید فضا را برای کار و تولید‌، امن نگه دارند و وزرا و مدیران باید با برداشتن موانع، کار را برای حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان تسهیل کنند، تصریح کرد: ‌‌پول نفت نباید صرف هزینه‌های جاری نظیر حقوق کارمندان شود بلکه باید این درآمدها تبدیل به سرمایه‌گذاری در طرح‌های کلان برای نسل‌های آینده شود.‌

روحانی تاکید کرد: در دیدار مقام‌ها و هیئت‌های خارجی که در روزهای اخیر افزایش داشته ‌به صراحت گفته‌ایم مبنای کار این است که سرمایه و فناوری به ایران آورده شود و به یکدیگر صادرات مشترک داشته باشیم.

رئیس جمهور‌ با اشاره به اعتبارات اختصاص داده شده به سه شهرستان اسلام‌شهر‌، بهارستان و رباط کریم خاطرنشان کرد: هدف دولت اجرای طرح‌های زیربنایی بوده و از تخصیص‌های انجام شده به طرح‌های حمل و نقل و ایجاد شبکه فاضلاب شهری با توجه به اهمیت تردد مردم به تهران و کمبود آب در منطقه و کشور می‌توان به این موضوع پی برد.

‌روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر و قدردانی از استقبال گرم و صمیمی مردم این سه شهرستان از هیئت دولت‌ اظهار امیدواری کرد که این سفر منشأ خدمت‌، برکت و حرکت در منطقه شود، چراکه خدمت به مردمی که وفادار به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و منافع ملی هستند، وظیفه دولتمردان است.

رئیس جمهور‌ با اشاره به برخی مشکلات شهرستان‌های حاشیه تهران و پیامدهای قرار گرفتن در حاشیه پایتخت تاکید کرد: شهرستان‌های اطراف تهران نیازمند توجه هستند و دولت با وجود محدودیت‌های فراوان، نسبت به حل و فصل مشکلات ساکنان این شهرها اهتمام ویژه‌ای دارد.

‌روحانی با اشاره به دشواری‌های آغاز به کار دولت یازدهم با توجه به میراث به جا مانده از دولت‌های پیشین افزود: تردید ندارم که همه مشکلات کشور با توجه به عنایات حضرت حق و الطاف حضرت ولی عصر (عج) و ائمه هدی (ع) و فداکاری، ایستادگی‌، ایثار و امید مردم به آینده‌، حل و فصل خواهد شد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز در این جلسه با اشاره به تخصیص اعتباری بالغ بر چهار برابر اعتبارات استان، به سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم گفت: این رقم با دستور رئیس جمهور و به منظور تسریع در توسعه منطقه و خدمت‌رسانی به مردم شریف این سه شهرستان اختصاص یافته است.

وی با تفکیک رقم‌های اختصاص یافته به بخش‌های مسکن، عمران، شهرسازی، حمل و نقل، بهداشت، منابع آب و طبیعی، کشاورزی، ارتباطات و مخابرات و تکمیل ورزشگاه خلیج فارس اسلامشهر افزود: تنها رقم 500 میلیارد تومانی اختصاص یافته به دو طرح حوزه حمل و نقل این سه شهرستان معادل بودجه کل برخی استان‌ها در سفرهای رئیس جمهور به استان‌هاست.

در این جلسه همچنین از طریق ویدئوکنفرانس و با دستور رئیس جمهور، طرح احداث کمربندی جنوبی اسلام شهر، بهارستان و رباط کریم آغاز و نمایشگاه دائمی صنعت مبل و صنایع وابسته به طور رسمی افتتاح شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی