منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
شناسه خبر: 320172
گروه :خبر
757308

چندی پیش با هدف بررسی اوضاع مردم بلوچ نشستی به میزبانی سنای آمریکا و با حضور نماینده تندرو حزب جمهوری خواه و یکی از مخالفان اصلی برجام با همراهی اپوزیسیون خارج نشین بلوچ برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در این نشست که با حضور لوئی گومرت یکی از مخالفان سرسخت برجام برگذار شد، ناصر بلیده ای و رضا حسین بر از ضد انقلابیون خارج نشین نیز حضور داشتند و پیرامون مشکلات مردم بلوچ به بحث پرداختند.

لوئی گومرت که بعد از اجرای شدن برجام هم برای متوقف کردن آن دست به شکایت زد در این جلسه هم بار دیگر به مخالفت با اجرایی شدن برجام پرداخت و گفت: بلوچستان آزاد می‌تواند به تغییرات مثبت چشمگیری در خاورمیانه منجر شود.

این نماینده تندرو با انتقاد از دولت اوباما درباره چشم‌پوشی از نقض گسترده حقوق بشر در ایران و به وِیژه سرکوب اقلیت‌های قومى و دینی ایران و پاکستان را به خشونت و تبعیض علیه بلوچ های ایران و پاکستان متهم کرد.

صحبت های گومرت در حالی مطرح می شود که ایالات متحده بارها و به دلیل تبعیض و شرایط نابسامان سیاه پوستان و برخوردهای تبعیض‌‌آمیزی که با آن‌ها صورت می‌گیرد مورد انتقاد مجامع بین المللی قرار گرفته و موجبات نگرانی بسیاری از فعالان حقوق بشر را به دنبال داشته است.

اپوزیسیون بلوچ حاضر در این جلسه نیز که سالهاست در لباس حامیان بلوچ در مجامع بین المللی شیپور به دست منویات آمریکا و صهیونیست ها را فریاد می زنند نیز بار دیگر چشم خود را به روی واقعیت بستند و از تبعیض علیه مردم بلوچ سخن گفتند.

البته نمی شود به سخنان مغرضانه این افراد خورده گرفت زیرا آنها سالهاست برای همین گزافه گویی های باب میل آمریکا جیره و مواجب دریافت می کنند پس مجبور هستند با خرقه حقوق بشری مصالح استکبار را در دنیا دنبال کنند.

اپوزیسیون های خارج نشین که بعد از پیروزی انقلاب به دامن غربی ها پناه برده اند امروز هیچ پایگاه مردمی در داخل کشور ندارند آنها سالهاست به زعم خود پرچم آزادی و عدالت اجتماعی و استقرار دموکراسی در ایران را به دست گرفته اند، ادعایی تبلیغاتی که با رفتار و عمل آنها زمین تا آسمان فاصله دارد.

مردم استان سیستان و بلوچستان این افراد را ببرهای کاغذی می دانند زیرا تمام فعالیت آنها در این سالها در صدور بیانیه، اعلامیه و حمایت از تروریست ها خلاصه شده است.

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است