منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
شناسه خبر: 307159
گروه :خبر
hormoz
 

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی:

۷ هزار واحد صنعتی کشور تعطیل است‌

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۹ هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند، گفت: طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی یزدانی بعدازظهر امروز در بررسی واحدهای صنعتی نیمه‌تمام در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت بالایی در حوزه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است اظهار داشت: در استان بوشهر 20 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که در این مناطق صنعتی 2 هزار 471 طرح در حال ساخت است که 314 طرح آن بالای 60 درصد پیشرفت دارند.

وی با بیان اینکه 99 هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند تصریح کرد: طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به راه‌اندازی 2 هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی در کشور بیان کرد: برای تکمیل و راه‌اندازی این طرح‌ها به 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات نیاز است که 5 درصد آن از محل یارانه‌ها تامین می‌شود.

یزدانی با اشاره به برنامه‌های آموزشی صاحبان صنایع تصریح کرد: امسال بر‌اساس برنامه‌ریزی تدوین شده 100 هزار نفر از کارکنان در واحدهای صنعتی آموزش‌های لازم را فرا‌می‌گیرند که 943 نفرش از استان بوشهر است.

وی با اشاره به فعالیت‌های صندوق حمایت از واحدهای صنعتی افزود: صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری از صنایع کوچک، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و صنایع محصولات صادراتی ایجاد شده که با نرخ یک درصد ضمانت‌های لازم را ارائه می‌کند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه 99 هزار و 840 واحد صنعتی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد بیان کرد: 99 هزار و 840 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها در حال ساخت است که 9 هزار و 300 واحد آن دارای پیشرفت بالای 60 درصدی هستند.

یزدانی با بیان اینکه 87 هزار و 659 واحد تولیدی در کشور دارای پروانه بهره‌برداری هستند، بیان کرد: از این تعداد واحد که 37 هزار و 120 واحد آن در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند 79 هزار واحد آن واحدهای کوچک و 7 هزار و 800 واحد متوسط و بزرگ صنعتی است.

وی با بیان اینکه 7 هزار واحد صنعتی در کشور تعطیل است، بیان کرد: 81 درصد این واحدها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است