منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲
شناسه خبر: 308097
گروه :خبر
13940715000210_PhotoA

یک مرکز روسی در لاذقیه سوریه از پیوستن بیش از ۶۰ شهرک در استان حلب به روند آشتی ملی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مرکز روسی در «حمیمیم» واقع در ریف لاذقیه سوریه موسوم به «مرکز مصالحه» اعلام کرد که 64 شهرک و روستا در استان حلب به روند آشتی ملی در سوریه ملحق شده‌اند.

این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه است،‌ همچنین اعلام کرد که توافقات اولیه با نمایندگان یکی از مراکز مسکونی در استان حلب حاصل شده است.

همچنین گفت‌وگوهایی مشابه با مسئولان میدانی گروه‌های مسلح در استان حمص نیز برای ملحق شدن به توافق آشتی ملی در جریان است.

از سوی دیگر، این مرکز روسی از هفت بار نقض آتش‌بس در استان لاذقیه خبر داد که افراد مسلح «احرار الشام» به مواضع ارتش سوریه در چندین منطقه مسکونی حملات خمپاره‌ای انجام دادند.

همزمان با نقض آتش بس از طرف احرار الشام، تروریست‌های جبهه النصره به مواضع ارتش سوریه در شمال استان لاذقه دو حمله کرده و مناطق «بساتین ابوجرش» در دمشق را با خمپاره حمله کردند.

این مرکز روسی همچنین اعلام کرد که تعداد گروه‌های مسلحی که از التزام خود به توافق آتش بس خبر دادند به بیش از 50 گروه رسیده است.

توافق آتش‌بس از هفتم اسفند 1394 با توافق آمریکا و روسیه بر سر «توقف خصومت‌ها» در سوریه شروع شده است.

پیشتر، شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه شماره 2268 به اتفاق آرا از تمامی طرف‌ها درگیر در سوریه خواسته بود به توافق مسکو – واشنگتن برای برقراری آتش‌بس در سوریه پایبند بمانند.

این توافق آتش‌بس به جز گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره و گروه‌های وابسته به آنها، همه گروه‌های معارض مسلح را شامل می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی