منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷
شناسه خبر: 219984
گروه :خبر
13940610000765_PhotoA

نتیجه نظرسنجی مشترک سی‌ان‌ان و موسسه «او‌ آر‌ سی» نشان می‌دهد که ۵۹ درصد از آمریکاییها مخالف نحوه مدیریت رئیس‌جمهور این کشور در ارتباط با ایران هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا با موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و سیاست خارجی اوباما منتشر شده است.

به گزارش سی‌ان‌ان، نتیجه نظرسنجی مشترک این شبکه و موسسه «او‌ ار‌ سی» نشان می‌دهد که ۵۹ درصد از آمریکاییها مخالف نحوه مدیریت رئیس‌جمهور این کشور در ارتباط با ایران هستند.

این نظرسنجی تلفنی از چهارم تا هشتم سپتامبر از ۱۰۱۲ بزرگسال آمریکایی در نقاط مختلف ایالات متحده انجام شده است.

در این نظرسنجی ۳۷ درصد احتمال «نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران» را به شدت  زیاد و ۲۳ درصد هم آن را خیلی محتمل دانستند و تنها ۱۰ درصد معتقد بودند که احتمال نقض آن از سوی ایران وجود ندارد.

بر اساس نتیجه این نظرسنجی ۶۴ درصد گفته‌اند که در صورت نقض توافق هسته‌ای توسط ایران آمریکا باید با اقدام نظامی پاسخ دهد و ۳۴ درصد هم گفتند که واشنگتن نباید اقدام نظامی انجام دهد.

۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی ایران را «تهدیدی بسیار جدی برای آمریکا» می‌دانند؛‌رقمی که به نسبت نظرسنجی ماه آوریل ۱۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین ۵۲ درصد نظر منفی خود را درباره مدیریت کلی اوباما بر سیاست خارجی آمریکا اعلام و ۴۵ درصد از آن حمایت کردند.

۳۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به شدت از نحوه عملکرد کنگره انتقاد و نارضایتی خود را اعلام کردند و ۲۰ درصد نظر مثبتی درباره عملکرد کنگره ابراز کردند.

درباره برجام هم در این نظرسنجی سوالاتی مطرح شد. ۴۷ درصد اعلام کردند که از نظر آنها کنگره باید توافق هسته‌ای ایران را تایید کند و البته ۴۹ درصد بر لزوم رد آن توسط کنگره سخن گفتند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی