منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۳
شناسه خبر: 207990
گروه :خبر
13940420000336_PhotoA

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: سال گذشته بیشترین مردودی در پایه اول ابتدایی با ۴۷ هزار نفر در کشور بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در دومین روز از سی و دومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش‌های برج میلاد در حال برگزاری است با بیان اینکه یک برنامه راهبردی برای معاونت آموزش ابتدایی تدوین شده است، اظهارداشت: تحول یک اقدام اساسی است و چرخش‌های زیادی را در آموزش و پرورش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در خصوص تحول نباید شتابزده عمل کرد و باید کند پیش رفت، خاطرنشان کرد: تحول باید نقطه آغاز و اتکای فرد را که دوره ابتدایی است، بشناسد.

دیمه‌ور افزود: تحول از دوره ابتدایی آغاز شد و اگر در این دوره تحول به انسجام نرسد در چند سال آینده باید افسوس فرصت‌های از دست رفته را بخوریم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: سال 1394 و 1395 ، سال گفتمان قالب دوره ابتدایی است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

وی با اشاره به رشد جمعیتی دوره ابتدایی گفت: در استان سیستان و بلوچستان سالانه تعداد دانش‌آموزان 4 درصد رشد دارد و رشد میانگین 1.7 درصد است.

وی با اشاره به موضوعاتی که در شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص دوره ابتدایی تصویب شده است، اظهار کرد: آیین نامه کلاس‌های چند پایه، اساسنامه مدارس عشایری و آیین نامه ارزشیابی کیفی توصیفی در شورای عالی تصویب شده است.

دیمه‌ور تصریح کرد: با وجود اینکه در پایه اول ابتدایی ارزشیابی توصیفی اعمال می‌شود اما متأسفانه در سال گذشته در پایه اول ابتدایی بیشترین مردودی را با 47 هزار نفر در کشور داشتیم که باید این موضوع جدی گرفته شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است