منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۱
شناسه خبر: 247732
گروه :خبر
image515859

رییس اتاق اصناف یزد از تعطیلی ۴۵ کارگاه زرگری در این شهر خبر داد و گفت: رکود اقتصادی به تعطیلی کارگاه های زرگری دامن زده و در صورت تداوم آن حدود ۵۰ کارگاه دیگر به همین سرنوشت دچار خواهند شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رییس اتاق اصناف یزد از تعطیلی ۴۵ کارگاه زرگری در این شهر خبر داد و گفت: رکود اقتصادی به تعطیلی کارگاه های زرگری دامن زده و در صورت تداوم آن حدود ۵۰ کارگاه دیگر به همین سرنوشت دچار خواهند شد.

مهدی باغستانی افزود: صنعت مهم یزد طلاسازی است اما تشدید فشارهای مالیاتی و دریافت عوارض گوناگون توسط شهرداری ، روز به روز وضعیت صنوف تولیدی را بیشتر می کند.

وی ادامه داد: سیاست های اجرا شده برای خروج از رکود تاکنون تاثیری بر روی وضعیت اصناف در یزد نگذاشته و مشکلی را از آنان حل نکرده است.

رئیس اتاق اصناف یزد در ادامه با اعلام خبر تعطیلی ۱۶۰ کارخانه در شهرک صنعتی یزد گفت: اگرچه صنف موادغذایی از بقیه صنوف متحمل کمتر دچار ضرر و زیان شده اما با این حال کارخانه های تولید نان، نساجی و زرگری در یزد یکی پس از دیگری به سوی تعطیلی پیش می روند.

باغستانی افزود : متاسفانه کار به جایی رسیده که دیگر کسبه و بازاری ها در یزد از جیب خود و از پس اندازهای خود هزینه می کنند و رکود و فشار ماموران مالیاتی موجب شده که درآمد چندانی نداشته باشند.

وی در عین حال گفت: اگرچه در شرایط رکودی، کسبه باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند اما متاسفانه علاوه بر ماموران مالیاتی، شهرداری ها نیز عوارض متعددی را به اصناف تحمیل می کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند